Сьогодні – Міжнародний день рідної мови: історія свята

360

Сьогодні у всіх країнах світу відзначається Міжнародний день рідної мови. Вперше свято відбулося у 2000 році. Однак його запровадили роком раніше, а саме на Генеральній конференції ЮНЕСКО в Парижі.

Річ у тім, що організація прагнула підтримати різноманітність мов, адже деякі з них перебувають на межі зникнення. Зокрема, це відбувається через захоплення чужих територій, оскільки так країни насаджують у регіонах свою культуру, пише LifeStyle 24.

Міжнародний день рідної мови: історія свята

Дату 21 лютого обрали невипадково. Саме у цей день у 1952 році влада Пакистану запровадила єдину державну мову – урду. Однак її використовували лише 3 відсотки населення. Більшість людей розмовляли бенгальською мовою. Особливо на сході країни. Тому 21 лютого 1952 року там розпочалися масові протести, які організували студенти. Демонстрації були жорстоко розігнані поліцією, декількох людей правоохоронці навіть вбили. Цікаво, що після того, як Бангладеш здобув незалежність, 21 лютого у країні вшановують пам’ять тих, хто відстоював рідну мову.

5 цікавих фактів про українську мову

Українцям також доводиться боротися за українську мову. Адже багато людей у нашій країні є зросійщеними. Російська пропаганда роками знищувала українську культуру та насаджувала свою мову. І зараз Росія продовжує вбивати українців, які захищають свою ідентичність. Тому важливо розмовляти українською мовою та популяризувати її, аби споконвічний ворог не переміг.

Ось декілька цікавих фактів про українську мову

  • У США, в окрузі Кук штату Іллінойс, українська мова вважається напівофіційною.
  • Українська мова має свою особливість, яка називається двоїна. Тобто раніше правильно було говорити “дві руці”, а не “дві руки”, “чотири вікні”, а не “чотири вікна”. Таку унікальну властивість примусово вилучили у 1933 році, аби українська мова не відрізнялася від російської.
  • Українська була офіційною мовою Кубанської Народної Республіки. Зокрема, йдеться про 1918-1920 роки.
  • Найбільше слів в українській мові починається на букву “П”, а найменше – на “Ф”.
  • Українській мові притаманна зменшувально-пестлива форма.
Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини