Собаку Уну з Дніпра нагородили медаллю “За віддану службу” – відшукала загиблих під завалами

3313

Під час повномасштабного вторгнення чимало чотирилапих стали “працівниками” спецпідрозділів різних служб України. Наприклад, бельгійська вівчарка Уна служить у Дніпровській бригаді Національної гвардії. Наприкінці вересня саме вона знайшла загиблих у завалах приватного будинку.

Собака Уна з Дніпра отримала медаль “За віддану службу”

29 вересня у житлові квартали Дніпра прилетіла російська ракета. Тоді від ракетного удару померла ціла родина – мати, бабуся та двоє дітей. Інформації про ймовірних постраждалих під завалами зруйнованих вибухом ракети будинків у рятувальників не було, тому до пошукових заходів і був залучений кінолог Нацгвардії зі службовою собакою. Саме Уна виявила тіла і за це отримала нагороду “За віддану службу” III ступеня, передає 24 канал.

Більшість часу Уна проводить на Донеччині, на позиціях з бійцями. Її спеціалізація – пошук вибухонебезпечних речовин і розмінування.

Під час ракетної атаки міста Дніпро вона перебувала на короткочасному відновленні і негайно прибула для допомоги на місце трагедії. За успішне виконання службових обов’язків чотирилапу гвардійку Уну нагородили медаллю “За віддану службу” III ступеня.

Що відомо про Уну

Уна – військова бельгійська вівчарка, що спеціалізується на пошуку вибухівки і зброї. Разом з кінологом Олексієм вони працюють від початку повномасштабної війни, до того тварина була звичайною домашньою собакою.

Вона натренована на пошук вибухових, наркотичних речовин, але коли я був на блокпосту, до мене приїхав командир частини й спитав, яка собака може виконувати службу з пошуку зниклих людей, – каже військовий кінолог Олексій Тезіков.

Кінолог одразу обрав Уну, хоча вона до того жодного разу не шукала людей. При цьому собака відмінно впоралася із поставленим завданням – їй дали чобіточок дитини, після чого вони шукали понад дві з половиною години. Це означало що під руїнами є загиблі, що й підтвердилося завдяки Уні.

Нині вівчарка Уна разом з Олексієм працюють на блокпостах по усій Дніпропетровщині. Втім, як каже кінолог, собака має й вихідні, а ще частування за гарну роботу.

Водночас, слід зауважити, що Уна – не перша службова собака Нацгвардії, яку нагороджують медаллю “За віддану службу”. Раніше нацгвардійська службова вівчарка Ніка отримала медаль за розшук дитини, яка заблукала, відійшовши від рідного села.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини