Смакував борщем і пампушками: у 1973 році принц Філіп відвідав Київ (архівні фото, відео)

629

Герцог Единбурзький прибув до Києва на чемпіонат Європи з кінного триборства.

Архівні матеріали про перебування принца Філіпа, чоловіка британської королеви Єлизавети II, у столиці України у вересні 1973 року опублікувало видання «Вечірній Київ».

Він прилітав за штурвалом особистого літака в аеропорт «Бориспіль». Герцог Единбурзький очолював Міжнародну федерацію кінного спорту та прибув до Києва на чемпіонат Європи з кінного триборства. У змаганнях брала участь його донька принцеса Анна. Тоді члени британської королівської родини вперше відвідали СРСР.

Чемпіонат проходив із 6 по 9 вересня 1973 року на ВДНГ та у Пирогові. Як згадував тодішній голова Київського міськвиконкому Володимир Гусєв (нині покійний), який приймав поважного гостя, принц Філіп знайомився зі столицею України в оригінальний спосіб. А саме, о шостій ранку виїжджав до бориспільського аеропорту, сідав за штурвал свого літака та кружляв над містом.

У перервах між змаганнями герцог Единбурзький обідав у ресторані «Прага» на ВДНГ, де із задоволенням смакував український борщ із пампушками, котлети по-київськи. Не відмовлявся принц Філіп і від чарки горілки з перцем. Поселили поважного гостя у резиденції на вулиці Рози Люксембург (зараз – Липська), напроти готелю «Київ».