Скількох українців оштрафували за порушення самоізоляції

198

Поліцейські оштрафували 130 українців, які повернуся з-за кордону і порушили правила самоізоляції у зв’язку поширенням COVID-19.

Відмова перебувати вдома впродовж 14 днів коштувала громадянам 17 тис. грн. Про це повідомив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко, передає пресслужба МВС, – пише Газета.юа.

За його словами, поліція буде вибірково контролювати дотримання самоізоліції тими громадянами, які нещодавно приїхали до України. Оскільки здійснювати тотальний контроль просто неможливо.

“Будемо телефонувати їм і нагадувати про вимогу перебувати вдома, виїжджатимемо з перевірками. Якщо людину не застанемо, складемо адміністративний протокол, а вона потім сплатить штраф – 17 тисяч гривень”, – пояснив Геращенко.

Загалом, правоохоронці вже склали понад 3 тис. адмінпротоколів за порушення карантину. Більшість із них щодо власників кафе, ресторанів, торгівельно-розважальних центрів, які не зачинили свої заклади вчасно.

Заступник міністра наголосив, що запроваджений карантин для мінімізації поширення COVID-19 передбачає певні обмеження і накладає на українців відповідальність за його порушення.

“У багатьох європейських країнах зараз взагалі заборонено на вулицю виходити довше, аніж на пів години: вигуляти собаку або зайти до продуктового магазину чи аптеки. Тому, вибачте, але заходи, ухвалені в Україні, і заходи в Іспанії і Італії, де потрібно мати спеціальний дозвіл на вихід з дому, просто непорівнянні”, – сказав заступник Авакова.

Геращенко також поінформував, що на сьогодні поліцейські, які контактують з громадянами, забезпечені засобами захисту.