Сходження Благодатного вогню 2021: коли та як відбувається, скільки разів в історії не сходив і чому

4752

Сходження Благодатного вогню в Єрусалимі відбувається щороку напередодні Великодня, у Велику суботу. 2021 року ця дата випадає на 1 травня.

Винесення Благодатного вогню з Гробу Господнього (Кувуклії) символізує Воскресіння Ісуса Христа, його прихід у земний світ на час святкування Великодня, що триває 40 днів. Детальніше про те, як відбувається диво і коли Благодатний вогонь доставлять до України, розповідає OBOZREVATEL.

Що таке Благодатний вогонь

Винесення Благодатного вогню з Кувуклії символізує вихід з Гробу “Світла істинного” – воскреслого Ісуса Христа. Це матеріальне підтвердження слів, вимовлених Спасителем: “Я єсмь з вами повсякденно аж до кінця віку”.

Церемонію сходження Благодатного вогню щорічно проводять служителі Єрусалимської, Коптської, Сирійської православних церков, а також Єрусалимського патріархату Вірменської апостольської церкви.

Винесення Благодатного вогню з Кувуклії символізує вихід з Гробу "Світла істинного" – воскреслого Ісуса Христа

Вона може зайняти від декількох хвилин до декількох годин – тривалість дійства завжди різна.

Служба транслюється в прямому ефірі, а сам благодатний вогонь спеціальними авіарейсами щороку доставляють до ряду країн, включаючи Україну, – його з пошаною зустрічають церковні й державні лідери.

Сходження Благодатного вогню в Єрусалимі відбувається щорічно напередодні Великодня

Історія Благодатного вогнюСвятитель Григорій Ніський, а згодом Іоанн Дамаскін вважали, що вперше Благодатний вогонь зійшов, коли апостол Петро прийшов до Гробу Господнього. А Микита Клірик, який відвідав Єрусалим 947 року, так засвідчив побачене диво:

Архієпископ ще не виступив з Гробу, як уже можна було раптово бачити всю Божу церкву сповненою неспогаданим і Божественним світлом … Всв були сповнені здивування, та й самі безбожні агаряни були вражені й присоромлені…

Вважається, що вперше Благодатний вогонь зійшов, коли апостол Петро прийшов до Гробу ГосподньогоЯк відбувається сходження Благодатного вогню

Напередодні церемонії Кувуклію запечатують після перевірки на наявність вогню та його джерел, яка здійснюється мусульманами або іудеями.

Наступного дня Гроб Господній тричі обходять хресною ходою; богослужіння очолює Єрусалимський патріарх. Він і Вірменський архімандрит заходять до Кувуклії практично без одягу, в одних підрясниках, – щоб уникнути підозр у тому, що священнослужителі пронесли з собою сірники або будь-яке інше джерело вогню.

За ними запечатують двері. Потім грецький Патріарх молиться на Гробі Господньому про дарування Благодатного вогню до його чудесного сходження, також у цей час моляться віряни. Після сходження Благодатного вогню Єрусалимський патріарх виносить з Кувуклії 33 свічки, що символізують число років земного життя Ісуса Христа.

Люди зустрічають Благодатний вогонь з Єрусалиму в аеропорту "Бориспіль"

Коли Благодатний вогонь доставлять до України 2021 року

2021 року Благодатний вогонь прибуде до України увечері 1 травня. Його доставлять до аеропорту “Бориспіль” спеціальним рейсом.

Очікується, що його, згідно з традицією, передадуть до Свято-Воскресенського храму в Київ, а звідти – до церков по всій країні.

Віряни роздають одне одному Благодатний вогонь, Володимирський собор, Київ

Коли Благодатний вогонь не сходив і чому

В історії християнства відомо про три випадки, коли Благодатний вогонь не зійшов. Перший з них датується 1101 роком, коли до Храму Господнього заборонили пускати вірян, за винятком латинян. Благодатний вогонь зійшов тільки після скасування заборони.

1578 року, за переказами, вогонь зійшов не в Кувуклії, а з однієї з колон за межами Храму, і запалив свічки вірмен, які молилися. Це сталося після того, як до Храму Господнього не пустили вірменських служителів церкви.

Третій випадок стався між 1918 і 1947 роками, коли Єрусалим був під контролем Великобританії. Британці тоді не хотіли пускати до Храму арабську молодь. У результаті Благодатний вогонь зійшов тільки після того, як тим дозволили бути присутніми.

Сходження Благодатного вогню в Єрусалимі – відео

 

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини