Скандал у літньому таборі: дітей виховували «Катюшею» і Моргенштерном

1220

На Хмельниччині звільнили чотирьох працівників дитячого табору «Чайка», які вмикали дітям пісні заборонених російських артистів та радянську музику.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на Суспільне.Поділля.

Як розповіла пластунка Леся Іващенко, вона чула, що у «Чайці» дітям вмикали пісню «День победы» та пісні забороненого в Україні російського репера Моргенштерна:

“UPD

1. Керівництво табору «Чайка» і «ді-джея» зі слів представників управління освіти звільнили.

Чи це було нашою метою? Звичайно ж ні!

Ми лише наполягали на дотриманні законів України.

2. Тут мені закидали, що я однобоко висвітлила ситуацію, не припинила (не знаю як коментатори собі то уявляли?) неподобство, не знайшла підхід до персоналу табору, не підтримала, не допомогла, не розробила за них виховну програму і не склала плей-лист українських виконавців.

То винесу з коментарів сюди: я не є журналісткою, не зобов‘язана нікому проводити розслідування і писати зважені статті на своїй персональній сторінці у ФБ. Я своїй приватній сторінці у ФБ я висловлюю свою власну (а в даній ситуації – спільну організаторів нашого табору) позицію.

Я є волонтером і, хто хоч колись був на пластовому таборі це знають, не маю часу та можливостей виконувати замість працівників табору та відповідних регулюючих та контролюючих органів їхню роботу, вчити користуватись інтернетом та шукати українську музику.

Я не зобов‘язана когось вмовляти і «шукати підходи» до дорослих повносправних людей, які не дотримуються законів і на прохання зверхньо кидають «Жалійтеся куди хочете!»

3. Я вважаю, що на 30 році Незалежності України та 8 році російсько-української війни такого без будь-яких прохань чи нагадувань не має бути не лише в дитячому таборі, а взагалі в нашій країні!

Умліваєш від радянських пісень і пропутінських виконавців? Слухай їх тихо вдома і не ґвалтуй чужі вуха своїми музичними вподобаннями.

———————

Зазвичай дописи з пластових таборів сонячні і радісні. І у мене теж такий буде. Але не сьогодні.

Наш табір проходить в РЦ «Берег надії» у селі Головчинці Хмельницької області, і який, на жаль, має спільну територію з дитячим табором «Чайка».

Ми надзвичайно вдячні директору РЦ «Берег надії, пану Андрію Гульку, який робить все можливе, щоб ми почувалися тут як вдома. Він прекрасна людина з Україною в серці та відданий своїй справі.

Але пан Андрій не всесильний і не має впливу на персонал табору «Чайка».

Ми тиждень намагались порозумітись з працівниками табору «Чайка» в особі «головної піонервожатої» (як вона себе називає), інших вожатих і місцевого ді-джея, яких ми просили не вмикати на увесь табір Басту, Моргенштерна та ще купу російських виконавців, значна частина яких є персонами нон-ґрата в Україні, проводили дискотеки під нашими вікнами до опів на 12 ночі і тому подібне.

Сьогодні терпець увірвався.

Спочатку до нас «на розборки» (а виглядало це саме так) прийшов незрозумілий чоловік зв словами: «А чого це ви мою вожату ображаєте? Ану давай відійдемо поговоримо!» Бо ми знову попросили не гвалтувати наших дітей російським музичним шлаком.

А потім ми почули «Катюшу», «День пабєди» і спробували з‘ясувати що взагалі відбувається. У відповідь на розмову прибули дві дами, прізвищ ми не знаємо. І тоді ми дізнались, що наша програма націоналістична, а у них діти «не такі», що то діти просять «ставити» пісні заборонених виконавців, що «А ви що не святкуєте дєнь пабєди? (Ото дикі)» і що «ви відпочиваєте і нам та нашим дітям відпочивати не заважайте». І ще багато-багато чого.

Наприклад, що вони, бідненькі, можливо і вмикали б уклаїнські пісні, та «на жаль, немає якісної української музики».

Відповіді на питання чи поставили б вони, перепрошую, блатняк, на прохання дітей та як нам пояснювати дітям, у котрих батьки були, або є зараз на фронті постійну мишебратську музику на таборі ми не отримали.

І от тепер у мене є запитання до управління освіти Хмельницька міська рада: хто затвердив план виховної роботи табору «Чайка»? Чи є в тому плані святкування незрозуміло чого під радянські пісні про «Дєнь пабєди»? І – просто цікаво – який саме виховний момент мав би бути закладений в цьому дійстві? Чи це для вас є нормальною практикою, що щодня дітям в українському таборі на території України вмикають не просто російськомовні пісні, а пісні заборонених в Україні виконавців? І найголовніше, хто допустив до роботи з дітьми персонал, який поводить себе як, ще раз перепрошую, якась гопота, та вкладає в голови наших з вами дітей свої ватні переконання?

Щоб ви розуміли, підготовка шоу «пабєди» прямо зараз і відбувається. Правда, його від наших очей прибрали у «будинок культури».”

За її словами, аби вплинути на ситуацію із репертуаром у таборі, пластуни звертались до директора, але зв’язатися із ним не змогли. Керівник «Чайки» відреагував після того, як Іващенко опублікувала у Фейсбуці відео з музикою із табору.

«Мені повідомили, що мала бути концертна програма, постановка «Повернення солдата додому», це про події Другої Вітчизняної війни, тому була використана ця музика, ця пісня. Але, всі відео, всі постановки, які готують діти, перевіряються нашим культорганізатором, старшим вихователем, тобто вони мали перевірятися, і якщо ця пісня чи постановка не відповідають, будемо так казати нормам, то ця сценка скасовується, замінюється пісня чи вся постановка. Я можу відповідально заявити, що Монгерштерна я заборонив ще на першій зміні, коли почув, що його включали на дискотеці. А «Катюші» я тут, скільки працюю, то жодного разу не чув», – зазначив директор дитячого табору «Чайка» Антон Белінський.

За його словами, наразі в таборі змінили музичний репертуар та посилили нагляд за дозвіллям вихованців.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини