Шарія остаточно зняли з виборів – рішення Верховного суду

100

Блогер не проживає останні п’ять років в Україні.

Верховний суд України остаточно підтвердив, що Центральна виборча комісія вчинила законно, коли зняла з виборчих перегонів блогера Анатолія Шарія, передає ТСН.

Позов подали сам Шарій та його “Партія Шарія”.

Нагадаємо, Шарій хотів балотуватися до парламенту в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі під номером один у виборчому списку своєї “Партії Шарія”.

У червні ЦВК спочатку відмовила Шарію у реєстрації кандидатом, проте його партію допустила до участі у виборах. Причина відмови – Шарій останні п’ять років не проживав в Україні. Проте Верховний суд визнав, що доказів цього недостатньо й зобов’язав ЦВК переглянути документи ще раз. Тому ЦВК, мовляв, була змушена зареєструвати Шарія кандидатом у нардепи. Після цього активізували силові структури, які й надали достатню кількість доказів непроживання Шарія на території України протягом останніх п’яти років. Тож ЦВК скасувала реєстрацію Шарія кандидатом у нардепи.

Анатолія Шарія звинувачують у хуліганстві із застосуванням зброї. Стрілянина про яку йдеться, сталася у Києві ще в травні 2011 року в одному із фастфудів. Було порушено дві кримінальні справи – за хуліганство, а згодом за інсценування нападу на самого себе.

2012 року блогера оголосили в розшук. 2013-го стало відомо, що Шарій отримав статус політичного біженця у Литві та не може бути виданий Україні.

У квітні 2019-го Шевченківський районний суд Києва не задовольнив прохання прокурорів про екстрадицію, скасував розшук і заочний арешт відеоблогера Анатолія Шарія та відправив його справу на додаткове розслідування в прокуратуру.

Перед цим ЦВК зняла з виборчих перегонів соратника експрезидента Януковича Андрія Клюєва.