Сергія Стерненка виправдали у справі “300 гривень”: всі деталі

759

Апеляційний суд Одеси виправдав екслідера одеського “Правого сектора” Сергія Стерненка в справі про розбій із вимаганням “300 гривень”. Водночас його і соратника Руслана Демчука визнали винними у викраденні депутата Сергія Щербича в 2015 році.

Йдеться про статтю 146 ККУ, за якого Стерненка раніше засудили до 7 років і 3 місяців позбавлення волі з конфіскацією майна – її застосовувати не будуть, бо спливли строки давності. Вирішальне засідання відбулося у понеділок, 31 травня. Трансляція була доступна онлайн на YouTube, – пише Оbozrevatel

Нагадаємо: у 2015 році в Одесі вдома у Стерненка провели обшук, під час якого той віддав правоохоронцям пневматичну зброю, колекційний ніж і стартовий (шумовий) пістолет. Слідчі дії проводилися на підставі заяви Щербича про викрадення з метою заволодіння його грошовими коштами на суму 300 грн. Після обшуку на той момент лідеру “ПС” повідомили про підозру у викраденні людини й відправили в СІЗО, з якого він згодом вийшов під заставу. А вже потім його звинуватили також у незаконному зберіганні зброї.

Так, на цьому засіданні Одеського апеляційного суду Стерненка виправдали за ст. 187 ККУ щодо зазначених “300 гривень”. Зокрема, суддя заявив, що обвинувачення не було доведено.

Крім цього, суд визнав що “потерпілий” колишній депутат Комінтернівської райради Одеської області Сергій Щербич змінював свої покази в справі, під час її розгляду в судах першої та другої інстанцій. Зокрема, щодо місця, часу та обставин злочину.

Засідання в справі Стерненка

У висновках, які зачитав суддя, йшлося:

  • “суд зазначив, що потерпілий заявив, нібито причиною нападу була його діяльність, але яка саме, він не уточнив”;
  • “суд встановив, що в обвинувачених не було мотиву грабувати потерпілого Щербича, і що йому повернули два його телефони”;
  • “Щербич змінював свідчення і не зміг пояснити суперечності”;
  • “обвинувачені сиділи на передніх сидіннях авто, тому вони Щербича не грабували”;
  • “майном могли заволодіти невстановлені особи, які перебували на задньому сидінні автомобіля і обшукували потерпілого”.

“Радіти ще рано. 187 стаття відпала, це добре. Але чекаємо, що скажуть щодо ст. 146 та 263, за якою загрожує до 7 років позбавлення волі”, – прокоментував це обвинувачений у своєму Telegram-каналі.

Надалі судді зазначили у вердикті, що звинувачення Стерненка по ст. 146 КК (викрадення людини та незаконне позбавлення волі) підтверджується, й тут же підкреслили, що “за цією статтею вже сплив термін давності і вона непридатна”.

“146 статтю щодо мене й Демчука залишають, хоча строки давності по притягненню за нею минули. Обвинувачення ґрунтується на показаннях “потерпілого”, які цим же судом були визнані суперечливими”, – додав Стерненко.

Нагадаємо: Стерненко, якого раніше засудили до ув’язнення, відкидає всі звинувачення в цій справі й наполягає на політичній умотивованості справи. Таку ж позицію висловлює і Демчук.

 

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини