СБУ затримала зрадників в своїх рядах. Підполковники “чекали русский мир” – їм загрожує 15 років

2613

Вчора, 21 липня, контррозвідка Служби безпеки України затримала за підозрою в державній зраді на користь Росії двох підполковників СБУ, один з яких – діючий (його взяли в Херсоні), другий – в запасі.

Про це LIGA.net повідомило джерело в контррозвідці.

“Викрито та припинено діяльність агентурної мережі ФСБ РФ на території Херсонської області”, – сказали в СБУ.

За даними слідчих, її організатором був ексспрацівник регіонального управління СБУ, який звільнився зі служби в 2014-му і під час виїзду в РФ був завербований ФСБ. В СБУ розповіли, що резидент ворога створив “розгалужену агентурно-інформаторскую мережу, до якої залучив широке коло посадових осіб”. Серед них:

→ працівник СБУ в Херсонській області;
→ працівник органів місцевої прокуратури;
→ працівник поліції;
→ чиновник Держслужби з надзвичайних ситуацій;
→ колишній чиновник облдержадміністрації.

Резиденту щомісяця платили за роботу проти України. Під час обшуків у затриманих вилучили “значні грошові кошти в іноземній валюті (долари, євро і рублі)”, комп’ютерну техніку та засоби зв’язку з кураторами, а також російську символіку.

Московський куратор агентурної мережі, відзначили в СБУ, – кадровий офіцер ФСБ Віталій Король, який спеціалізується на Україні. У 2015-2016 роках він перебував на тимчасово окупованій частині Донецької області в складі ротаційної опергрупи ФСБ під позивним “Мангуст”.

Задокументовано численні факти збору і передачі даних через заздалегідь відпрацьовані закриті канали електронного зв’язку.

Росіян цікавила секретна інформація про місцеве управління СБУ, інші правоохоронні структури, а також військові підрозділи та органи місцевого самоврядування.

Резидента ФСБ і його агента в СБУ, пише Служба, затримали і оголосили їм про підозру за ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 111 КК (державна зрада).

Розшукуються інші члени агентурної мережі – вони відомі спецслужбам. Процесуальне керівництво веде Офіс генпрокурора.

Першим про затримання підозрюваних з посиланням на свої джерела повідомив вчора увечері журналіст Андрій Цаплієнко. За його словами, затриманий прцівник СБУ заявив колегам зі Служби, що “таким як ви недовго залишилося”.

“Російська агентура в держструктурах чекає “русский мир”, – написав він.