Гендиректор “Укрпошти” Ігор Смілянський анонсував продаж нової марки, яка частково повторює вже легендарну фразу захисників острова Зміїний: “Русский военный корабль – все” або “Russian Warship … Done”.
Марку “старого” зразку “Русский военный корабль, иди нах*й” у відділеннях “Укрпошти” більше не продають. Останні 100 000 примірників зараз можна купити лише в онлайн-магазині, який, за словами Смілянського, не працює через DDos атаку, – пише Українська правда.
Збільшувати тираж “оригінальної” марки “Укрпошта” не планує. Водночас оголошений тираж нової – всього 5 мільйонів примірників та 1 мільйон конвертів.
Народна депутатка від “Слуги народу” Євгенія Кравчук на обурення українців, які щиро не розуміють, чому не можна збільшити тираж старої марки, відповіла так:
“Бо втрачається цінність оригінального тиражу. Це як limited edition”.
Смілянський – такої ж думки. Марку з кораблем він порівнює з сумками Hermes та автомобілями Ferrari, які “не випускають додаткові (сумки та машини – ред.), бо за ними велика черга”.
“Змінити правила означає кинути тих, хто придбав (марку – ред.) першим”, – написав Смілянський у Facebook.
Після цих слів українці почали звинувачувати гендиректора компанії у тому, що він лобіює інтереси філателістів, а не звичайних українців та воїнів ЗСУ чи тероборони, які, певно, хотіли б мати на пам’ять символічну марку після перемоги.
Ба більше, крім проблем із фізичним доступом до відділень, зокрема і через величезні черги за марками, 22 квітня “ліг” сайт, де можна було придбати марки онлайн, що лише підсилило невдоволення суспільства. Станом на 16:00 22 квітня сайт досі не працює.
“Українська правда. Життя” зібрала реакції українців у соцмережі на відповідне рішення керівництва “Укрпошти”.
Адвокатка та керівниця Ліги українських правозахисників Юлія Сегеда пише, що до неї з проханням дістати марку звертаються військові.
“Я тепер не знаю що робити. Прочитала, що сьогодні почнеться продаж, але деякі отримають посилання на сайт раніше.
Отже, якщо мені вдасться щось купити я потім роздам хлопцям хто хоче по одній марці.
Пану з мільйонною зарплатою ганьба.Хто може допомогти мені купити ці марки, пліз, я гроші віддам.
Я навіть не думала що у мене буде таке незвичне завдання”, – розповідає Сегеда.
Журналістка Вікторія Кобеляцька заявила, що “Укрпошта продовжує випробовувати терпіння філателістів”. Зокрема, скаржиться на неможливість придбати марку через онлайн-магазин.
“Моє перше замовлення онлайн скасували “через значну кількість спекулятивних замовлень”. Але напередодні я отримала “лист щастя”, що відкрили передпродаж поштових марок у оновленому онлайн-магазині.
Причому, посилання на замовлення прислали о 9 ранку, тоді як усім іншим клієнтам – о 10 годині. Пояснили, що купити можна не більш як один марковий аркуш та два примірники немаркованого художнього конверта.
Заінтригована, я вирішила спробувати. Процес замовлення досі триває”.
https://www.facebook.com/viktoria.kobyliatska/posts/4978384988936423
Свою думку висловила і продюсерка “Громадського” Наталія Шимків, наголосивши, що “Укрпошта” “створила ексклюзивність там, де її ніколи не було”.
https://www.facebook.com/nshymkiv/posts/5257145774308323
Сотні, а то й тисячі українців у соцмережі закликають керівництво “Укрпошти” збільшити тираж марок.
Ті, хто закликають збільшити тираж, щиро не розуміють, навіщо в умовах війни “Укрпошта” “накаляє” ситуацію, що в кінцевому результаті заважає насамперед компанії виконувати її прямі обов’язки.
Новини про лімітований тираж викликали такий великий ажіотаж, що українці уже створили петицію з проханням до “Укрпошти” видати наступний тираж марки з кораблем в обсязі 10 мільйонів екземплярів з ідентичним зображенням.
“Заява Укрпошти про те, що марку більше не будуть випускати, може стати маніпуляцією з метою підняття ціни на марку на чорному ринку. Пояснення, що “кожна марка збереже свою історичну цінність”, може бути виправданням можливої корупції.
Ми віримо, що Укрпошта просто зробила помилку і підстав для підозри в корупції тут немає. Але це вже повинні перевірити детективи НАБУ та прокурори САП, а можливо навіть і судді ВАКС.
Я як громадянин України не хочу, щоб в Україні перепродавали марки на чорному ринку під час війни”, – наголосив автор петиції Роман Кошляк.