Росіяни модернізують “Шахеди”: почали встановлювати потужні термобаричні частини

451

Росіяни почали встановлювати на ударні дрони “Шахед” термобаричну бойову частину. Вона в першу чергу призначена для ураження закритих приміщень, що є абсолютно новим рівнем загрози.

Є два типи цієї бойової частини, однак вони обоє є надзвичайно смертоносними. Росіяни прагнуть завдавати своїми атаками по Україні якнайбільше збитків, – пише 24 канал.

Що таке термобаричний снаряд

Росіяни почали оснащувати безпілотники типу Shahed-136 40-кілограмовим термобаричним снарядом. Він ефективний у замкнених приміщеннях, включно з житловими будинками через надлишковий тиск у фронті ударної хвилі. Він виступає аналогом заряду “Сонцепьока” та “Буратіно”.

Для розуміння – у десять разів менший заряд “Шмель” здатний уражати приміщення об’ємом у 80 кубічних метрів, або 50 квадратів на відкритій місцевості. Однак можливості термобаричного заряду залежать від його виду, тобто однотактова чи двотактова бойова частина. Однак у будь-якому випадку мова про ураження сотні квадратних чи кубічних метрів.

Наприклад, розглядаючи термобаричний боєприпас однотактової дії, то він під час детонації утворює вибухову хвилю, за якою починають рухатись елементи термобаричної суміші. Внаслідок реакції з повітрям сама з собою утворюється “хмара”. Її температура сягає 2400 – 2600 градусів.

Вона заповнює весь замкнутий простір, тому від неї неможливо сховатися. Потужна ударна хвиля, яка уражає легені, органи слуху тощо.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини