“Росія почне вторгнення в Україну з повітря”, − генерал-лейтенант Ігор Романенко

4521
фото: Depositphotos

Саме повітряно-десантні сили готували на навчаннях “Захід-2021”. 

Про це заявив генерал-лейтенант, колишній заступник начальника генштабу ЗСУ Ігор Романенко в прямому етері програми “Підсумки з Анною Валевською”, передає “Еспресо.Захід“.

Генерал зауважив, що ситуація на кордонах України напружена, хоч скупчення військ незначне, проте дуже якісне, зокрема через постачання нової техніки. Окрім того, за словами Романенка, “на Сході відбулись командно-штабні навчання, зокрема в ОРДЛО, Криму, в так званому 1-му та 2-му армійських корпусах, які входять до Південного округу Збройних сил Росії”.

Також він додав, що може бути й напад з боку Білорусі, проте основна маса російських військ скоординована на Сході та Півдні: “Як відомо, російські війська ставили собі за мету пробити коридор, туди потрапляє Маріуполь, а також це десантно-морська операція в районі Одеси”, − сказав він.

Також генерал зазначив, що українська армія готова до наступу російських військ, проте цього не достатньо − потрібна також ґрунтовна підготовка держструктур та суспільства, необхідні належні навчання.

“Зокрема з 1 січня 2022 року вступить в дію Закон про національний спротив, в частині закону йдеться про територіальну оборону. Це означає, що вже потрібно гуртувати суспільство і залучати до цього. Попередньо на навчання вже зголосились близько 200 тис. осіб, які зокрема брали участь в бойових діях на Сході. Цей потенціал треба використовувати”, − наголосив Романенко.

На думку експерта, Росія розпочне атаки з повітряного кордону.

“Для Путіна буде дуже затратно залучати сухопутні війська, тож вони почнуть із залучення повітряно-космічних сил, тобто ударних літальних апаратів, літаків, гелікоптерів, а також ракет. Це російські військові й відпрацьовували під час навчань “Захід-2021”, − сказав генерал.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини