“Росія хоче приєднати так звані Л\ДНР, щоб показати хоч якусь перемогу” – політолог

1918

Російська Федерація спробує провести псевдореферендум про приєднання так званих Л\ДНР, щоб зробити вигляд перемоги у війні.

Про це розповів політолог Андрій Миселюк, передає Gazeta.ua.

“Російські генштаб стверджує, що на першому етапі в Україні вони все вже виконали. А другий етап полягає в тому, що Росія знижує ефективність дій по всій лінії фронту, і зосереджуються на Донбасі. Західні та наші розвідки підтверджують, що Росія хоче провести ескалацію саме на Сході. Питання із так званими республіками Російська Федерація хоче вирішити за лекалами Криму”, – наголошує Миселюк.

Однак росіяни не кинуть всі свої сили на Донбас, уточнює політолог.

“Бо і Україна тоді переведе всі сили, і рівень протистояння буде зовсім інший. Тому вони намагаються показати, що залишаються біля Києва, окопуються. Продовжують обстрілювати Харків. На межі Миколаївської та Херсонської області відбуваються зіткнення. Але виглядає так, що пріоритетним напрямком буде Донбас”, – пояснює Миселюк.

Росія спробує “зберегти обличчя” перед своїми громадянами і для цього їм потрібно приєднання так званих Л\ДНР, говорить політолог.

“Входження до Росії було нездійсненною мрією для так званих ЛНР і ЛНР вісім років війни. Але раніше Кремль влаштовувала невизначеність. Зараз ситуація змінилася, бо у РФ не дуже багато можливостей для маневрів, а їй потрібно вийти з цього конфлікту з нібито збереженим обличчям. За допомогою ЗМІ влада зможе потім переконати росіян, що Москва вирішила всі питання, які ставила перед собою”, – каже Миселюк.

Важливий момент: у яких кордонах Росія хоче включати окуповані території, пояснює експерт.

“Це відкрите питання з 21 лютого, коли РФ оголосила про “визнання” цих територій. Зараз окупанти намагаються вийти на межі Донецької та Луганської областей. Але бажати станом на 24 лютого Росія могла одне. А зараз у них суттєво зменшилися можливості. І наші воїни вісім років готувалися”, – каже Миселюк.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини