“Росії нічим збивати HIMARS”: військовий експерт розповів про перевагу ЗСУ на фронті

1337

Військовий експерт Михайло Самусь заявив, що Україна переважає Росію за кількістю надсучасної артилерії, і окупантам нічим збивати її.

Російські окупаційні війська переважають у кількості артилерії, але не мають такого рівня високоточного озброєння, як ЗСУ, – пише ТСН.

Про це в інтерв’ю розповів військовий експерт, заступник директора Центру армії, конверсії та роззброєння з міжнародних питань Михайло Самусь.

“Якщо казати про кількість артилерії, то, звісно, Росія переважає. У них тисячі артилерійських систем, які вони сконцентрували, в тому числі, на Донбасі. Але якщо говорити про високоточну артилерію, надсучасну артилерію, як HIMARS, то у росіян немає такого рівня озброєння, і я думаю, що вже не буде. Звісно, Україна зараз переважає російську армію в цьому сегменті. HIMARS – це унікальна зброя, яка може давати унікальні можливості. Під час визначення точних координат цілей противника можна знищити будь-що з відхиленням один метр. І це означає, що і командні пункти, і системи протиповітряної оборони, і лінії постачання, і склади з боєприпасами можуть знищуватися високоточно, швидко, щойно буде отримана інформація про координати цих цілей”, – сказав він.

Самусь також додав, що Росії нічим збивати HIMARS.

“Це ракети, які теоретично можна збивати, але у росіян немає такої протиповітряної оборони, яка могла би знищувати ці ракети. Залізний купол може збивати такі ракети. Він є у Ізраїлю, США, але не у росіян. Російські протиракетні комплекси не мають такої змоги. У будь-якому разі, до цього часу невідомі випадки, коли українські удари HIMARS були нейтралізовані російською ППО”, – зазначив експерт.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини