росдобровольці заявили, що губернатор Бєлгородщини не з’явився на зустріч. Тому полонених передають Україні

651

«російський добровольчий корпус» та легіон «Свобода росії» заявили, що губернатор регіону В’ячеслав Гладков не приїхав на зустріч з ними.

Тому росдобровольці вирішили передати до обмінного фонду України російських солдатів, яких захопили в полон.

Відповідне відеозвернення бійці опублікували в Telegram, пише hromadske
«Я щойно повернувся з Нової Таволжанки (куди росдобровольці запросили губернатора для зустрічі — ред). Як ми й очікували, пан Гладков не вважав за потрібне і не знайшов у собі мужності обміняти свій дорогоцінний час на життя і свободу, як він встиг висловитися, “наших пацанів”», — сказав командир РДК Денис Нікітін на відео.

Він зазначив, що за його відсутності стало більше російських військових у полоні добровольців. Усіх їх легіон вирішив передати українській стороні для організації обмінів.

Сам Гладков, який раніше заявив про готовність до зустрічі, у цей час написав у Telegram, що «провів звужений оперативний штаб за участю органів державної та муніципальної влади».

При цьому командир РДК додав, що, на відміну від Гладкова, керівник ПВК «Вагнер» євген пригожин «знайшов у собі сміливість і був готовий піти на умови» добровольців.

Перед цим пригожин заявив, що «якщо ніхто не приїде до зазначеного місця за полоненими, готовий надіслати одного зі своїх високопосадовців для того, щоб їх забрати». А якщо, мовляв, на це місце приїде Володимир Зеленський, то пригожин «готовий прибути особисто».

Що передувало?

російські добровольці оприлюднили звернення, у якому запропонували Гладкову зустрітися без зброї: обіцяли натомість відпустити двох полонених.

За словами добровольців, губернатору потрібно було до 17:00 прийти до храму в селі Нова Таволжанка, що в Бєлгородській області. Бійці казали, що хочуть поспілкуватися з ним про долю росії та війну.

Губернатор Бєлгородської області зняв відео, на якому заявив, що згоден зустрітися. А втім, він висунув свої умови: сказав, щоб росдобровольці їхали на БАПП Шебекіно, і запевняв, що «гарантує безпеку». Схоже, бійці на його умови не пристали.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини