9 січня у селі Підгір’я на Івано-Франківщині майже 4,5 тис. людей разом заспівали колядку “Нова радість стала”. Представники Книги рекордів України офіційно зафіксували наймасовіше виконання колядки.
“Сьогодні встановили рекорд — наймасовіше виконання колядки “Нова радість стала”. Категорія рекорду — мистецтво. Зафіксували 4 471 учасника. Рахували за формулярами у касах, де записувалися люди, які приходили на захід”, — розповіла експертка Книги рекордів України Тетяна Розвадовська, передає Суспільне.
З її слів, попередній рекорд встановили у 2017 у Дрогобичі, що на Львівщині. Тоді в унісон заколядували 828 людей. Загалом, сказала Тетяна Розвадовська, це — вже третій схожий рекорд. Вона також додала, що є рекорд і з наймасовішого виконання “Щедрика” — 3 500 людей.
Учасниця рекорду Христина Цюпа із села Саджава Богородчанської селищної ради каже, що про коляду в Підгір’ї дізналася в Інтернеті.
“Я з радістю долучилася, тому що підтримую українські звичаї, традиції. Мені подобається колядувати, я змалку співаю, люблю сцену, навчаюся на акторку. Сумно, що молодь забуває традиції, сидить вдома в ноутбуках і не колядує. Мені дуже сподобалося, я — щаслива, що так багато людей долучилися до цього, я не очікувала. Було приємно співати, чути, що усі знають цю колядку”, — поділилася Христина Цюпа.
Ще один учасник рекорду Ярослав Паранюк із села Хмелівка Богородчанської громади розповідає, що вже 20 років колядує разом з друзями у національних костюмах. Каже такі заходи потрібні, щоб молодь пам’ятала та підтримувала традиції.
“Це треба передавати своїм дітям, внукам, правнукам так, як мені передали батьки. От батько грає на баяні – я теж на баяні. Коляда без баяна не може бути”, — розповідає Ярослав Паранюк.
Співорганізаторка заходу Олена Ананєвич каже, що рішення встановити рекорд прийшло зненацька. Оголошення про захід розмістили в Інтернеті, також зверталися у сільські та селищні ради й до творчих колективів. Колядку “Нова радість стала” обрали не випадково.
“Це – одна з найдревніших колядок. Вона – дуже близька, її всі знають – від маленького до дорослого, тому ми вирішили, що саме вона”, – говорить Олена Анаєвич.
З її слів, масове виконання колядок планують зробити традиційним та проводити його у різних містах та селах.