Разумков заявив, що не підпише сфальсифікований текст законопроєкту про олігархів

958

Дмитро Разумков, який на момент голосування за законопроєкт про олігархів був головою Верховної Ради, заявив, що підпише законопроєкт виключно в тій редакції, яка 23 вересня була проголосована в стінах парламенту.

“Голова ВР згідно з рішенням Конституційного суду, підписує законопроєкт, засвідчуючи, що саме це є текстом, який був прийнятий в стінах ВР в той чи інший день, коли він голосувався”, – заявив ексспікер в ефірі телеканалу “Україна 24”, – пише Оbozrevatel.

Разумков наголосив, що за законом, підпис під проєктом закону повинен ставити голова Верховної ради, який займав цю посаду на момент голосування в сесійній залі.

“Повинен підписувати я. На момент розгляду законопроєкту № 5599, так званого Закону про олігархів, головою ВР був ваш покірний слуга. Тому, виходячи з цього – да”, – додав Разумков.

Він також прокоментував слова нового спікера Руслана Стефанчука, який заявив про намір підписати цей законопроєкт всупереч тому, що на момент голосування ще не був головою Верховної Ради.

“Це буде не відповідати чинному законодавству. Ви ж бачите, що далеко не завжди це стримує. Я бачив висловлювання Руслана Олексійовича, де він сказав, що “ми не будемо звертати уваги на закарлючки в регламенті”. Але регламент – це закон”, – додав Разумков.

Нагадаємо, 23 вересня Верховна Рада ухвалила законопроєкт про олігархів попри критику міжнародних експертів та не чекаючи висновків Венеційської комісії.

Сама процедура голосування викликала критику західних експертів. Опозиційні фракції заявили про грубе порушення Конституції.

Під час голосування були одночасно прийняті різні тлумачення статті №5, яка визначає орган державної влади, якому надаються повноваження присвоювати статус олігарха. Одна редакція передбачала передачу цих повноважень НАЗК, інша – АМКУ, третя – РНБО.

11 жовтня нардеп Железняк повідомив про спробу фальсифікації проголосованого тексту закону на рівні комітету з нацбезпеки та оборони. Зокрема комітет намагався викреслити з закону згадки про НАЗК і АМКУ.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини