Радуниця 2021: що не можна робити на дев’ятий день після Великодня

4961

Радуниця – вівторок, дев’ятий день після Великодня, – у православних вважається днем особливого поминання покійних.

Це спеціальний день, який церква призначила для відвідування кладовища і принесення радісної звістки померлим про Воскресіння Ісуса Христа. Детальніше про Радуницю, її традиції і заборони, – пише  OBOZREVATEL.

Радуниця випадає на дев'ятий день після Великодня

Радуниця: що це за день

Радуниця (або ще Діди, Красна гірка, Проводки) походить від слова радість. У цей день свято Великодня триває, і, замість скорботи й печалі, віряни христосуються з покійними близькими і радіють тому, що вони перейшли в інше життя – вічне. Тому Радуниця ще називається Великоднем для покійних.

Церква в дев’ятий день після Великодня закликає не заглиблюватися в скорботу і переживання, але згадувати про те, що Христос Воскрес, переміг смерть, затвердивши життя і загальне воскресіння.

У деяких регіонах України Радуницю ще називають Гробки або Бабський Великдень.

Радуницю ще називають Гробки або Бабський Великдень

Коли Радуниця 2021 року

Радуниця щороку відзначається в різні дати, оскільки завжди залежить від того, коли святкується Великдень. У 2021 році Радуниця випадає на вівторок, 11 травня.

Радуниця: що можна і що не можна робити

На Радуницю потрібно молитися за померлих родичів і друзів.

Перед тим, як відправитися на кладовище, бажано відвідати службу в церкві і подати записку для поминання з ім’ям покійного.

На кладовищі можна самостійно зробити коротку панахиду мирським чином або запросити священника. Також потрібно навести лад на могилі, викинути сміття, посіяти траву та квіти. Багато хто намагається прикрасити поховання штучними квітами, але навіть священники закликають не робити цього – від пластику сильно страждає екологія.

Радуниця 2021

Ще за часів СРСР в народі з’явилася традиція проводити поминальні трапези біля могил. Однак насправді цей звичай стосується суто язичництва і за радянських часів був відроджений, аби підмінити заупокійну церковну молитву.

Церква нагадує, що душам покійних насправді потрібна не трапеза, а молитва. Тому вірян закликають, прийшовши на кладовище, запалити свічку, прочитати молитву і згадати того, хто пішов.

Радуниця: що потрібно зробити

А влаштовувати пияцтво біля могил або залишати там чарку горілки зі шматком хліба “для покійного” церква називає неприпустимим блюзнірством і звичаєм, який не має нічого спільного з православ’ям. Замість того щоб залишати їжу на могилі, священники рекомендують віддати її нужденним.

Якщо на Радуницю випадає день народження, вірянам не рекомендується святкувати його. Працювати на Радуницю дозволяється.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини