Путін 9 травня може офіційно оголосити війну Україні замість “спецоперації” – CNN

1336

Президент Росії Володимир Путін може офіційно оголосити війну Україні вже 9 травня. Це дасть змогу Росії повноцінно мобілізувати російські резервні сили під час спроби завоювати східну та південну Україну.

Про це повідомляє CNN з посиланням на американських та західних чиновників. Оскільки любов Путіна до сакральних дат відома, сценарій переходу до війни від “спецоперації” видається ймовірним, передає Обозреватель.

Західні чиновники були впевнені, що Путін використає символічне значення та пропагандистську цінність цього дня, щоб оголосити про військові перемоги в Україні або розпочне більш серйозну ескалацію бойових дій.

В Кремлі наполягали, що вторгнення в Україну є лише “спеціальною військовою операцією”, однак реальна ситуація на полі бою вимагає більш рішучих заходів для Росії.

Офіційне оголошення війни 9 травня могло б мотивувати російських громадян і підвищити популярність вторгнення РФ до сусідньої суверенної держави. За російським законодавством це також дозволить Путіну мобілізувати сили резерву та призвати військовозобов’язаних, які, за словами чиновників, вкрай потрібні Росії на тлі зростаючого дефіциту військової сили.

Інші варіанти на 9 травня включають анексію відколотих територій Луганська та Донецька на сході України, посилення атак на Одесу на півдні або оголошення повного контролю над південним портом Маріуполем.

Посол США в ОБСЄ Майкл Карпентер заявив у понеділок, що США мають “високо достовірні” повідомлення розвідки про те, що Росія спробує анексувати Луганськ і Донецьк “десь у середині травня”. Є також ознаки того, що Росія може планувати проголосити та анексувати “народну республіку” у південно-східному місті Херсон.

Прес-секретар Держдепартаменту США Нед Прайс заявив у понеділок, що є “підстави вважати, що росіяни зроблять все можливе, щоб використати” 9 травня в цілях пропаганди.

“Ми бачили, як росіяни дійсно подвоюють свої пропагандистські зусилля, ймовірно, майже напевно, щоб відволікти увагу від своїх тактичних і стратегічних невдач на полі бою в Україні”, – сказав Прайс на брифінгу Державного департаменту.

“Я цілком впевнений, що до 9 травня ми почуємо більше від Москви”, – додав Прайс. – І я цілком впевнений, що ви почуєте більше від Сполучених Штатів, від наших партнерів, включаючи наших партнерів по НАТО, також до 9 травня”.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини