ПриватБанк блокує картки українців на 120 днів: чому і кого зачепить

2296

На рахунку клієнтки залишилися кошти, але зняти вона їх не може.

ПриватБанк заблокував усі картки своєї клієнтки, яка до цього проводила безліч операцій за рахунками (займалася купівлею та продажем криптовалюти).

Як пише Обозреватель, на рахунку жінки залишилося 23 тисяч грн, а повернути доступ обіцяють тільки через 120 днів, передає ТСН.

На форумі Мінфін одна з клієнток банку поскаржилась, що їй заблокували всі картки.

У відповіді на звернення в банку повідомили, що потрібно чекати.

“В один прекрасний день “Приват” заблокував усі мої 5-6 карток, якими користувалася більш ніж п’ять років! І змусив чекати спочатку 5 днів, потім 14, потім знову 15. У сумі вийшло 40 днів. У результаті передзвонили і сказали чекати 120 днів”, – пише клієнтка.

Відзначимо, що рахунок могли заблокувати внаслідок фінансового моніторингу. Якщо клієнтка постійно переказувала й отримувала гроші з різних рахунків, до того ж суми не були підтверджені офіційними доходами, банк повинен був відреагувати на такі операції.

“Раніше з вами зв’язувався співробітник банку і надав інформацію щодо вашого питання. Рекомендуємо очікувати зазначених раніше термінів вирішення питання”, – відповіли клієнтці в ПриватБанку.

Згідно з рекомендаціями НБУ, клієнта потрібно перевіряти, якщо:

• обсяг готівкових операцій за рахунками не відповідає типовому обсягу для такого клієнта;
• постійно здійснюються операції з готівкою на великі, округлі суми;
• клієнт регулярно змінює дрібні банкноти на великі.

Не так давно клієнтка ПриватБанку Тетяна Хода поскаржилась, що з її картки зникли кошти у розмірі майже 35 тисяч гривень.

Жінка повідомила, що “полетіли” кошти з зарплатної картки без її відома, без СМС-повідомлень. У фінансовій установі повертати гроші їй не поспішають, посилаючись на процедуру перевірки та розгляду її заяви з оскарженням операцій за банківською карткою.