“Проста історія, від якої мурашки по шкірі”: український мультфільм про Донбас підкорює європейські фестивалі

1380

Мультфільм показує історію війни на Сході України через призму життя однієї сім’ї, розповідає Знай

На відомому європейському кінофестивалі в Коттбусі (Німеччина) в програмах заявлений український мультфільм “Про Марка Львовича Тюльпанова, який розмовляв з квітами” київської художниці і иллюстраторки Дани Кавеліної. Вона робила дитячі та дорослі книжки-картинки, ілюстрації для ООН, створила два короткометражних мультика. Мультфільм можна подивитися по посиланню.

Мультфільм “Про Марка Львовича Тюльпанова, який розмовляв з квітами” – це короткометражна анімація про війну на Донбасі.  “Марк Львович” – це one-man-animation, тобто зроблений від початку до кінця однією людиною.

Результат пошуку зображень за запитом "Фестиваль"
Фото з відкритих джерел

Мультфільм показує історію війни на Сході України через призму життя однієї родини. Життя глави сімейства – Марка Львовича перестала бути колишньою: два його сини воювали по різні сторони барикад, він втратив будинок, війна, вибухи, смерті стали для нього повсякденною реальністю.

Історія війни часто розповідається через картини нестерпного жаху, але історія Марка Львовича кошмарна своєю простотою – це відбувається поряд з нами прямо зараз з мільйоном людей, і ймовірно, найстрашніше в тому, що ми звикли до таких історій. Нікого не здивувати тим, що старий чоловік назавжди втратив будинок і військове стало для нього побутовим, а десь в паралельній реальності Донбасу люди вбивають людей”. 

Відомо, що мультфільм “Про Марка Львовича Тюльпанова, який розмовляв з квітами” отримав Спеціальний приз журі Одеського міжнародного фестивалю, а ще був показаний на міжнародному анімаційному фестивалі КРОК, а також на німецькому фестивалі східноєвропейського кіно в Коттбусі.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини