Призупинення роботи консульств: що робити українцям за кордоном

448

МЗС доручило керівникам усіх дипломатичних установ України з 23 квітня призупинити надання усіх консульських дій щодо громадян призовного віку. Як тепер діяти українцям за кордоном, як отримати потрібні послуги – розповідаємо далі.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба підтвердив інформацію про призупинення консульських послуг для чоловіків призовного віку наголосивши, що перебування за кордоном не звільняє від обов’язків перед Батьківщиною, – пише 24 канал.

Тож, передусім це необхідно для встановлення справедливого ставлення до чоловіків мобілізаційного віку в Україні та за кордоном.

Як тепер бути українцям за кордоном

Оскільки чоловіки за кордоном без військо-облікових документів (квитка чи посвідчення) не зможуть ані оформити паспорт чи закордонний паспорт, ані скористатися консульськими послугами.

То, для того, щоб уникнути неприємностей, вони мають оновити персональні дані впродовж 60 днів після набрання чинності законом про мобілізацію.

Зробити це можна телефоном або через електронну пошту ТЦК. Або ж можна буде оформити паспорт тільки з одночасним оновленням даних.

Винятки

Норма не застосовується до таких консульських випадків:

    • під час оформлення посвідчення на повернення в Україну;
    • під час вчинення консульських дій щодо дітей громадянина України;
  • другий з батьків цих дітей є іноземцем або особою без громадянства;
  • вчинення дій за заявами громадян України, які перебувають під арештом, затримані чи позбавлені волі за кордоном.
Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини