Президент МОК цинічно висловився щодо потенційної участі росіян і білорусів в Олімпіаді-2024

479

Томас Бах заявив, що робить усе можливе, щоб спортсмени з країн-агресорок повернулися на міжнародну арену.

Президент Міжнародного олімпійського комітету (МОК) Томас Бах зробив скандальну заяву щодо можливої участі спортсменів з Росії та Білорусі в Олімпійських іграх-2024 в Парижі.

Голова МОК зазначив, що працює над тим, щоб допомогти атлетам з РФ та Білорусі повернутися на міжнародні змагання, пише ТСН

Бах цинічно заявив, що участь росіян та білорусів у Олімпіаді-2024 нібито сприятиме “об’єднанню всього світу”, тому МОК хоче допустити спортсменів з країн-агресорок в нейтральному статусі.

“Зараз ми докладаємо всіх зусиль, щоб виконати місію, реалізувати пропозиції олімпійського руху, повернувши спортсменів з російськими чи білоруськими паспортами на міжнародні змагання. Ми дуже тісно співпрацюємо та обмінюємося думками з міжнародними федераціями, які на цю мить відповідають за проведення своїх змагань. Ми дуже сподіваємося, що ця місія може бути виконана на умовах, які були встановлені, щоб спортсмени з цих двох країни брали участь у змаганнях у нейтральному статусі, щоб ми могли справді об’єднати весь світ Олімпійськими іграми в Парижі.

Ви знаєте заяви урядів, які хочуть вирішувати, хто може брати участь в Олімпійських іграх, міжнародних спортивних змаганнях, а хто ні. Ми повинні бути дуже твердими, щоб ці рішення ухвалювалися відповідальними спортивними організаціями. Думаю, що уряди мають право висловлювати свою позицію. Але вони також усвідомлюють, що будь-який вид бойкоту покарає лише їхніх власних спортсменів і позбавить їхній народ можливості пишатися виступами спортсменів на Олімпіаді”, – сказав Бах.

28 березня МОК рекомендував міжнародним спортивним федераціям допустити атлетів з Росії та Білорусі до змагань у нейтральному статусі з низкою обмежень. Росіянам і білорусам заборонено виступати в командних видах спорту, також вони не повинні підтримувати війну та мати контракти з арміями держав-агресорок.

Після цього Уряд України заборонив українським спортсменам виступати на змаганнях за участю атлетів з країн-агресорок включно з відбірковими стартами на Олімпіаду-2024. У відповідь МОК засудив рішення Кабміну заборонити українським спортсменам виступати на змаганнях з росіянами і білорусами.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини