Понад 800 людей та майже 300 компаній: Порошенко ввів санкції проти причетних до російської агресії

1554

Президент України Петро Порошенко ввів в дію рішення Ради національної безпеки та оборони про санкції проти 294 компаній та 848 громадян, причетних до російської агресії.

За інформацією Громадське.юа.

Санкції стосуються людей та компаній, які:

  • залучені до будівництва Керченського мосту;
  • причетні до нападу на українські кораблі в Керченській протоці 25 листопада 2018 року, а також утримання українських моряків у Росії;
  • організовували та сприяли так званим виборам на окупованих територіях Донецької та Луганської областей у листопаді 2018, а так «виборам» у Криму;
  • порушували українські закони щодо в’їзду в анексований Росією Крим (тобто не через адмінмежу в Херсонській області);
  • поширювали видавничу продукцію антиукраїнського змісту;
  • незаконно отримали та використовують музейне зібрання, що належить Україні.

Серед тих, до кого застосували санкції, громадяни Росії, Румунії, Грузії, Італії, Бразилії, Франції. Значна частина прізвищ належить до категорії «спостерігачів на виборах» бойовиків.

Окрім цього, санкції застосовано до керівників Ради Федерації Федеральних зборів РФ та депутатів Державної Думи РФ.

Також за пропозицією Нацбанку продовжено санкції щодо 4 банків з капіталом Росії.

Водночас через «досягнення мети запровадження санкцій» скасували санкції щодо 8 компаній, більшість з яких просто припинила свою роботу.

18 березня Австралія запровадила санкції проти 7 росіян за напад на українські кораблі в Керченській протоці в листопаді 2018 та проти 3 лідерів бойовиків за проведення так званих виборів на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей того ж місяця.

Раніше Європейський Союз запровадив санкції проти 8 росіян за агресію Росії в Керченській протоці 25 листопада 2018 року, унаслідок якої троє українських моряків отримали травми.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини