Політв’язень Олексій Чирній повернувся в Україну: його 7 років незаконно утримували у колоніях РФ

373

Український політв’язень Олексій Чирній 7 травня опинився на волі після 7 років відбування покарання після незаконного вироку суду. Українця засудили за начебто підготовку терактів на території анексованого Криму.

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

За її словами, Олексія незаконно утримували в декількох колоніях суворого режиму на території Росії — в Магадані, Москві та Ростові-на-Дону. Сьогодні, 7 травня, його звільнили з виправної колонії суворого режиму №15, що у місті Батайську, Ростовської області.

Під наглядом озброєної охорони його етапували до російсько-українського кордону для примусової депортації з території Росії. Українцю не дали можливість поспілкуватися з батьками, які приїхали з Криму його зустрічати.

Політв’язень вже перетнув українсько-російський кордон і прибув в український пункт пропуску «Мілове» Луганської області.

Більше про українця

Кандидата історичних наук, викладача Сімферопольського інституту культури Олексія Чирнія затримали навесні 2014 року у Криму, разом з режисером Олегом Сенцовим, активістом Олександром Кольченком і Геннадієм Афанасьєвим.

Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив його до 7 років ув’язнення суворого режиму за звинуваченням у підготовці терактів у Криму.