“Погляньте на наші пики”: російські окупанти розповіли про “жахи” українського полону

774

У мережі з’явилося відео з крайнього обміну полоненими, на якому російські військові перед відправкою додому подякували українській стороні за людяне ставлення, надану медичну допомогу та нормальні умови утримання.

У ролику, який було опубліковано українським державним проєктом “Хочу жити”, росіяни діляться враженнями від перебування в українському полоні, – пише OBOZREVATEL

На запитання представника Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими про очікування від полону та реальність, один із окупантів заявив, що “говорили, що залишимося без кінцівок, але кінцівки всі є”.

“Говорили, жах зовсім, що прямо тут б’ють, катують всюди… Виявилося, це неправда”, – підхопив інший.

Про неспівпадіння із заявами російських пропагандистів і реальністю полону в Україні заявили й інші окупанти.

“У нас так кажуть, що там ріжуть, вбивають, тощо… Вуха відрізають, усе таке. Насправді – ні. Все по-людськи… Подивіться на наші пики щасливі”, – розповіли поранені російські полонені.

Також вони зазначили, що в таборі для військовополонених медицина була на вищому рівні: “щодня приходив медик… усіма медикаментами забезпечували”.

Як відомо, російська пропаганда регулярно розповідає своїм громадянам про “жахи” українського полону. Зокрема, що військових РФ катують, вбивають і розбирають на органи. Окупантам також навіюють, що здача в полон українцям – це ганьба і гарантована смерть. Серед іншого, російським окупантам навіть видають інструкції щодо того, як правильно накласти на себе руки, щоб не потрапити в полон.

Як наголосили в проєкті “Хочу жити”, заяви російських військових – зайве свідчення того, що Україна дотримується Женевських конвенцій і виконує всі умови міжнародного гуманітарного права.

Натомість, відомо, що українські військові та цивільні, які опинилися у російському полоні, не тільки перебувають у жахливих умовах, а й позбавлені будь-якої можливості зв’язатися з рідними. Вони не можуть ні зателефонувати рідним, ні написати листа, ні отримати посилку з дому. Їм часто практично не надають медичної допомоги, а також їх дуже погано годують.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини