Погані звички Петра Порошенка передалися Володимиру Зеленському

1370

Питання, які Володимир Зеленський будучи кандидатом у президенти ставив Петру Порошенку, тепер міг би поставити і собі, коли став президентом.

Про це пишуть журналісти “Української правди”

У 2017 році тодішній президент Порошенко грізно чеканив на камеру слова, які наздогнали його під час виборчої кампанії 2019 року: “Хто буде красти в армії – руки повідрубаю”.

За місяць до 1-го туру президентських виборів журналісти “Bihus.info” оприлюднили розслідування про те, що син бізнес-партнера Порошенка Олега Гладковського – Ігор був причетний до розкрадання в оборонній сфері. Тож претензія Зеленського до Порошенка на дебатах була справедливою.

Однак погані президентські звички, схоже, передаються разом з посадою, зазначають журналісти.

Здається, що чинний гарант останнім дізнається і “забуває” відреагувати на звинувачення в бік його оточення. А коли все ж вирішує когось покарати, то не тих, кого звинуватили, а викривачів, для захисту яких колись сам вносив закон на розгляд парламенту. Саме так, наприклад, депутат Гео Лерос став для Зеленського “зрадником країни” та “аферистом”.

Наприкінці березня Лерос виклав у мережу “плівки Єрмака” за участі брата керівника ОП, де той проводить “співбесіди” з працевлаштування на державні посади. Лише в травні на прес-конференції Зеленський був змушений вперше публічно прокоментувати цю справу. Він назвав її “порожньою”.

ЗМІ вказує на відсутність реакції Зеленського на провадження щодо заступника Єрмака Олега Татарова, який засвітився у махінаціях на користь скандального забудовника Микитася.

Той самий Зеленський, який регулярно згадував Порошенку Свинарчуків, йдеться у матеріалі.

НАБУ підозрює Татарова у причетності до фальсифікації експертиз на користь екснардепа. У цій справі Микитась дав прямі покази на свого колишнього адвоката – сьогоднішнього заступника Єрмака.

Це перший випадок в сучасній Україні, коли слідчі НАБУ прийшли в Офіс президента вручати підозру заступнику керівника ОП. Детективів до Татарова не впустили.

30 грудня 2020-го один із колишніх близьких соратників Порошенка іронічно написав журналісту: “Для кожного президента знайдеться свій “Свинарчук”. Це повідомлення прийшло одразу після новин про те, як підлеглі генпрокурорки Ірини Венедіктової відкликали із суду клопотання про обрання Татарову запобіжного заходу.

Це було б дивним, якби не той той факт, що заступника Єрмака навіть не відсторонили з посади на час розслідування.

Неофіційно позиція керівництва ОП по цій справі зводиться до того, що, мовляв, “звинувачення не стосуються періоду його роботи на Банковій”.

Але чому тоді президент добився виключення із фракції “Слуги народу” депутата Романа Іванісова, який колись відсидів за групове згвалтування? – запитують журналісти. Це також не стосувалось періоду його роботи в Зе!команді. Однак Зеленський відчув потребу і сформулювати свою публічну позицію, і відмежуватись від токсичного соратника.

Ще одна показова ситуація – американські санкції проти нардепа зі “Слуги народу” Олександра Дубінського. Його журналісти називають “чорним технологом з обойми медіакілерів олігарха Ігоря Коломойського“.

Президент Зеленський досі не знаходить в собі сили публічно відмежуватись від людини, яку відкрито оголосили учасником “пов’язаної з Росією мережі дезінформації”.

Дубінський і далі залишається членом президентської фракції у парламенті та очолює осередок у Київській області.

Можливо, Зеленський дослухається до відомої у вузьких колах “формули Подоляка (радник Єрмака. – Gazeta.ua)” – якщо подію не коментувати 24 години, то вона зникне сама собою, йдеться у статті.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини