Податківці отримали доступ до банківських рахунків ФОПів

1985

Державна фіскальна служба України отримала доступ до інформації про банківські рахунки малих підприємців, зареєстрованих на спрощеній системі оподаткування (так званих ФОПів).

Про це повідомив виконуючий обов’язки заступника голови ДФС Євген Бамбізов у Facebook. Пише Громадське

Наразі податківці розпочали перевірку даних рахунків з метою виявлення фіктивних ФОПів, яких створили для ухилення від сплати податків.

«Нагадаю статистику, яку озвучував на зустрічі з банкірами на початку серпня: з майже двох мільйонів самозайнятих осіб банківські рахунки, відкриті для здійснення підприємницької діяльності, мають лише 964 тисячі ФОП», — пояснив Бамбізов.

На його думку, така ситуація пояснюється тим, що значна частина фізичних осіб-підприємців використовується для умисного заниження оборотів бізнесу та ухилення від сплати податків.

«За попередніми оцінками, від цього бюджет зазнає суттєвих втрат – мова йде про мільярди гривень», — повідомив податківець.

Він додав, що ДФС отримала перші дані від банківських установ і наразі проводить процес їхнього опрацювання. За попередніми даними, лише третина рахунків малих підприємств відкриті для ведення підприємницької діяльності.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини