“Пік коронавірусу в Україні буде в січні, нас чекає ще два сезони пандемії” – Олег Рубан

1707

Кількість хворих на коронавірус у Києві невпинно зростатиме. Уже з 12 жовтня столицю можуть віднести до “помаранчевої” зони з COVID-19. У місті вживають заходів, щоб не допустити переходу до “червоної” зони, зокрема створюють додаткові ліжкомісця.

Пік епідемії коронавірусу в Україні очікується в січні-лютому 2021 року. У ситуації відсутності вакцини з ним мають зустрітися 60-80% населення у віці до 30 років.

Про це розповів начальник Головного управління Держпродспоживслужби у Києві Олег Рубан, передає Obozrevatel TV.

– Київ у “жовтій” зоні – це нібито позитивна річ, але серед киян чути конспірологічні думки. Мовляв, столиця серед лідерів із захворюваності.

– Насамперед це стосується показників, які визначені Кабінетом міністрів – 160 випадків на 100 тисяч населення. Місто Київ досягає цих показників уже другий тиждень.

Спостерігається перевищення, будемо реєструвати підвищення показників, тому, за прогнозами, наступного тижня Київ буде в “помаранчевій” зоні, яка властива мегаполісу й розвитку епідемічного процесу з COVID-19.

– Чи загрожує Києву в перспективі потрапляння в “червону” зону? Адже міністр охорони здоров’я сказав, що темпи зростають. Ба більше, він прогнозує, що кількість хворих за добу в країні перевищить 5 тисяч.

– Так, 5 тисяч – це прогнозована цифра. В листопаді нормальна цифра, до якої вже адаптуються українці, буде 7 тисяч на добу.

На жаль, зараз реєструється багато важких випадків захворювання на коронавірус, пізні звернення по медичну допомогу.

Але сьогодні працюють лікарі, Департамент охорони здоров’я, Міністерство охорони здоров’я спільно з Головним державним санітарним лікарем України щодо збільшення ліжкового фонду в місті Києві.

Сьогодні в Києві нараховується 1300 ліжок для надання медичної спеціалізованої допомоги. Академія медичних наук надала ще 500 для формування цього фонду.

Загалом на кінець жовтня в Києві повинно бути сформовано 3 тисячі ліжкомісць, на кінець листопада – близько 4 тисяч.

Якщо це не буде сформовано, дійсно Київ потрапить до “червоної” зони.

– Ви плануєте, що необхідну кількість ліжкомісць буде виділено?

– Так, уже сформовано план, де це буде, але ще необхідно забезпечити їх лікарями-інфекціоністами, реанімаційним обладнанням, киснем і відповідними ліками. Тому фактично це щоденна, щогодинна спільна робота Департаменту охорони здоров’я, адміністрації міста Києва та Міністерства охорони здоров’я.

– Яка кількість ліжкомісць зараз зайнята?

– Зараз зайнято 62% ліжкомісць, також прогнозована цифра. Ми її отримуємо з фонду госпіталізації. На цьому тижні згідно з прогнозами Інституту епідеміології буде стабілізація ситуації, але наступного тижня почнеться збільшення захворюваності.

Ми спостерігатимемо збільшення захворюваності, низку рекордів аж до березня наступного року.

– Це прогноз по Україні чи по Києву? Хоча, напевно, тенденції однакові.

– По Україні. Так, тенденції однакові.

По місту Києву можу гарантовано сказати, що лабораторна діагностика, медичне спостереження, первинна медична ланка працює на повну потужність. Щодо Києва сьогодні ми можемо говорити про об’єктивні показники. І, на жаль, ми фіксуємо підвищення показників.– Ви сказали – до березня наступного року. Тобто, грубо кажучи, ще пів року коронавірус не полишатиме нашу країну? Ба більше, захворюваність щотижня зростатиме?

– Так, це звичайне зростання захворюваності. Першу хвилю ми не зареєстрували, тому що в нас було введено превентивний карантин, і це правильно. Ми впроваджували засоби захисту груп ризику.

Сьогодні ми знаємо, що таке COVID-19, ми можемо захистити і киян, і всіх українців. Сьогодні найперше завдання усіх регіонів України – забезпечення відповідним ліжкофондом, забезпечення реанімаційними ліжками, забезпечення киснем і ліками.

– Чому ви називаєте період саме в пів року? Чому саме до наступного березня?

– Тому що коронавірусна інфекція належить до гострих респіраторних вірусних інфекцій. Вона повністю підпадає під 20%-структуру всіх подібних інфекцій. Сьогодні ми спостерігаємо повну кореляцію коронавірусу з грипом та ГРВІ.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини