Перемога над “піаністами”? У Раді почали голосувати сенсорною кнопкою (фото і відео)

982

Депутати Верховної Ради з вівторка, 2 березня, почали користуватися сенсорною кнопкою для голосувань, аби викорінити явище кнопкодавства. 

У парламенті позитивно оцінили таке нововведення, хоча правильно проголосувати з першого разу вдалося не всім , – пише OBOZREVATEL.

Сенсорні кнопки в Раді були встановлені ще 2008 року, проте досі їх не використовували. Технології за ці роки змінилися, тому таке голосування не зовсім і сенсорне – просто у нардепа будуть зайняті обидві руки. Потрібно натиснути:

  1. Кнопку, яка реагує на температуру тіла;
  2. І традиційну кнопку – “за”, “проти” або “утримався”.

Нардепи голосують сенсорною кнопкою.

В коментарі нардепка від “Слуги народу” Олена Мошенець розповіла, як відсьогодні відбувається голосування.

Тримати сенсор та кнопку голосування потрібно до кінця періоду голосування (це 10 секунд), не відпускаючи та обов‘язково дві кнопки разом. Через неуважність можна не проголосувати, тому треба бути дуже уважним. Голосувати неможливо стоячи в проході, однією рукою чи сторонніми предметами, тому депутат фізично зможе це робити лише з місця (виняток – перші ряди і ложі, де можна спереду підійти до робочого місця)”, – пояснила вона.

Крім того, народна депутатка виділила тренди, які з’являються завдяки нововведенню:

  • зникнення “піаністів” як явища;
  • збільшення уваги та відповідальності.

Вона також пожартувала, що сенсорна кнопка сприятиме розвитку дрібної моторики двох рук і збільшенню попиту на гарнітуру для мобільних пристроїв.

Нардеп показала, як голосують сенсорною кнопкою.

У ВР борються з кнопкодавством сенсорною кнопкою.

В коментарі голова фракції “Голос” Ярослав Железняк зазначив, що не в усіх вийшло проголосувати з першої спроби.

“Перша спроба була так собі. Не всі народні депутати прочитали інструкцію. Не в усіх спрацювала сама кнопка з точки зору того, що деякі нардепи просто зарано натискали або відпускали кнопку. Однак вона працює, це гарний крок“, – сказав Железняк.

 

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини