Пенсіонерам приготували неприємний сюрприз: чого очікувати

2387

Українців чекає ряд змін.

Пенсіонери старші 75 років зможуть отримувати 500 гривень надбавки

Для українців, які збиралися вийти на пенсію, 2021 рік буде не зовсім приємним. Підвищать пенсійний вік для жінок, а також збільшать вимоги щодо стажу. Пенсійний вік для жінок становить 60 років.

У результаті цього перегляду жінки і чоловіки зрівняються у своїх правах. Але є й ті, кому доведеться працювати довше – люди, які не виконали вимоги щодо стажу. Про це інформує OBOZREVATEL.

У 2021 для того, щоб вийти на пенсію в 60 років, потрібно мати 28 років офіційного працевлаштування, в 2022 – 29 років і так далі. Так що в українців є три варіанти:

залишитися без пенсії – такий результат чекає тих, хто не має 15 років офіційного стажу;
вийти на пенсію у 63 роки – для цього зараз потрібно від 17 до 27 років стажу;
вийти на пенсію в 65 років з мінімальним стажем;
Крім перерахованих нововведень, також планують провести низку реформ, пов’язаних з пенсійною системою. У Мінсоцполітиці планують визначити дату індексації, встановити мінімальну суму підвищення пенсії при індексації. Про це заявила Марина Лазебна, передає УНН.

“У нас є законопроекти, які формують нові параметри пенсійної системи. Наприклад, законопроект, яким ми наводимо в порядок солідарний базовий рівень. Що ми хочемо зробити: визначити чітку дату індексацій, показати які категорії підпадають під індексацію, встановити чіткий норматив менше якого не може бути підвищення при індексації”, – сказала Лазебна.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини