Пенсії припинять доставляти через “Укрпошту”: коли і чому це станеться, що робити пенсіонерам

315

Пенсії припинять доставляти через “Укрпошту”: коли і чому це станеться, що робити пенсіонерам.

Від 1 вересня всі пенсії нараховуватимуть на банківські картки. Додому гроші носитимуть лише маломобільним категоріям пенсіонерів. Таке рішення уряду обумовлено насамперед через вимоги “Укрпошти”, яка доставляє пенсії по домівках, – знову збільшити тарифи за доставку. А грошей у держави на це немає, передає ТСН.

За рішенням уряду, пенсію до хати отримуватимуть лише:

  • люди з інвалідністю першої групи;
  • маломобільні;
  • старші за 80 років;
  • ті, хто замість пенсії отримує соцдопомогу.

Усі решта мають укласти договір із банком й отримувати пенсії на картку.

Перевести майже всіх пенсіонерів на банківські картки уряд змушений через апетити “Укрпошти”. За останні два роки плату за доставку пенсій “Укрпошті” держава збільшила ледь не вдвічі. Від квітня поштовий оператор за доставку пенсій у містах отримує 1,3% від виплат, у селах відповідно – 2,65%. Зі зростанням пенсії зростають і виплати. А це ті гроші, що могли б піти, кажуть в уряді, на підвищення пенсій людям.

“Якщо два роки тому середня виплата однієї доставки була на рівні 48-50 грн, то зараз це майже в два рази більше. Якщо говорити про ту ж сільську місцевість, в цьому аспекті було б доцільно говорити про можливо якусь фіксовану вартість доставки. Це є можливим варіантом розгляду ситуації”, – сказав заступник міністра соціальної політики України Віталій Музиченко.

В “Укрпошті” кажуть, що увесь час працюють у збиток. І вже за новим – збільшеним – тарифом погодилася доставляти пенсії лише до осені. Далі – знову хочуть більше.

“Тарифи на доставку пенсій, що почали діяти від 1 квітня, нижче їхньої собівартості. Крім того, в першому кварталі 2021 року тариф іще не був затверджений і “Укрпошта” доставляла пенсії за старим тарифом. А в цей час зросли операційні витрати, вартість пального, оренди, зросла мінімальна зарплата”, – зазначила пресслужба “Укрпошти”.

В Україні понад 11 мільйонів пенсіонерів. Більшість користуються банком. Через “Укрпошту” лише третина. Це, головно, сільське населення.

Тепер пенсіонери, що не потрапляють під пільгові категорії, до кінця літа змушені обрати собі банк для отримання пенсії. Або за них це зробить держава.

До осені Пенсійний фонд має провести конкурс, хто б іще міг доставляти пенсії. Але чи знайдеться конкурент “Укрпошті”, поки що не зрозуміло.