Паркуватись по-новому

1783
Евакуація авто фото: zaxid.net

У четвер, 27 вересня, вступив в дію прийнятий Верховною Радою ще в грудні 2017 року закон, який передбачає фотофіксацію порушень правил паркування, евакуацію порушників і притягнення до адміністративної відповідальності за несплату за стоянку на платних паркінгах. Згідно з цим законом, тепер штрафувати порушників зможуть не лише поліцейські, а й інспектори з паркування, які будуть працівниками місцевих рад.

ZAXID.NET розповідає про основні нововведення закону та про те, як він діятиме у Львові.

Штрафи за неправильне паркування на підставі фото

Цим законом депутати внесли зміни до Кодексу про адмінправопорушення, запровадивши адміністративну відповідальність за порушення правил паркування, зафіксовані в режимі фотозйомки чи відеозапису.

Аби оштрафувати порушника правил паркування, не обов’язково буде вручати йому відповідну постанову. Копію постанови про штраф інспектори паркування або поліцейські залишатимуть на лобовому склі автомобіля, а саму постанову надсилатимуть поштою.

Постанова про штраф за неправильне паркування буде чинною навіть у тому разі, якщо порушник її не отримав – вона набере чинності у день повернення листа з позначкою про невручення.

Розмір штрафу за порушення правил паркування становитиме від 255 до 510 грн.

Також Верховна Рада запровадила штраф за несплату за паркування на платних парковках. Штраф накладатимуть у разі, якщо водій, який припаркував автомобіль, протягом 10 хвилин не заплатив за паркування.

Штраф стягується у двадцятикратному розмірі від вартості однієї години послуги з користування майданчиком для платного паркування, на якому перебувало авто в момент порушення. Наприклад, для центральної частини Львова, де вартість паркування становить 20 грн/год., сума штрафу складе 400 грн.

За неправильне паркування відповідатиме власник авто

За зафіксовані на фото та відео порушення правил паркування штрафуватимуть власника авто, якщо це фізична особа, або ж на керівника підприємства, якщо автомбіль зареєстрований на юридичну особу.

Крім того, у реєстрі автомобілів МВС запровадили поняття «належного користувача», тобто людини, яка користується автомобілем замість власника і яку можна буде оштрафувати за порушення правил паркування.

Якщо власник продав автомбіль «по дорученню», то він має піти до сервісного центру МВС і написати заяву про внесення до реєстру транспортних засобів інофрмації про належного користувача. Якщо ж власник цього не зробить, до за вчинене водієм порушення правил паркування оштрафують його.

Покарання для власників автомбілів на іноземній реєстрації

Закон передбачає також, що у разі, якщо було неправильно припарковане авто на іноземній реєстрації, до відповідальності притягатимуть особу, яка ввезла цей автомобіль в Україну.

Інспектори з паркування зможуть звертатися до Держприкордонслужби та ДФС, які мають базу ввезених в Україну автобілів, а постанови про порушення правил паркування скеровуватимуть прикордонникам. Якщо іноземець, який ввіз в Україну автмобіль, не оплатить такі постанови, прикордонна служба зможе заборонити йому в’їзд в Україну до оплати цих постанов.

Евакуйований автомобіль на іноземній реєстрації забрати з штрафмайданчика може або особа, яка має право керування цим автомобілем, або особа, яка його ввезла в Україну, після сплати штрафу та вартості транспортування і зберігання автомобіля на штрафмайданчику.

Інспектори паркування

Прийнятим законом Верховна Рада дозволила виконавчим комітетам органів місцевого самоврядування штрафувати за порушення правил паркування. Досі це могла робити лише поліція.

Крім поліції, притягати до відповідальності порушників тепер зможуть муніципальні інспектори паркування. Вони будуть підпорядковані виконавчим комітетам місцевих рад та матимуть право штрафувати порушників та евакуйовувати автомобілі, які перешкоджають дорожньому руху або створюють небезпеку ДТП.

При цьому інспектори не матимуть права стягувати штрафи готівкою. Якщо ж таке станеться, то це вважатиметься порушенням, за яке інспектор буде оштрафований на 850-1190 грн.

Крім того, поки що інспектори, на відміну від поліцейських, не зможуть евакуювати авто, оскільки механізм евакуації інспекторами Кабмін досі не затвердив. Тобто інспектори зможуть лише штрафувати порушників, а для евакуації автмобіля доведеться викликати поліцію.

Чіткий перелік підстав для евакуації

Закон визначає механізм затримки та евакуації на арештмайданчики неправильно припаркованих автомобілів та чіткий перелік статей КУпАП, на підставі яких може бути евакуйований автомобіль.

Під евакуацію потрапляють автомобілі:

1) припарковані на проїзній частині у два і більше рядів;

2) розташовані у заборонених ПДР місцях зупинки або стоянки;

3) своїм розташуванням роблять неможливим рух інших транспортних засобів або створюють перешкоду для руху пішоходів, у тому числі осіб з інвалідністю на спеціальних засобах пересування та пішоходів із дитячими візками;

4) розташовані на виділеній смузі для руху громадського транспорту;

5) розташовані на позначеній відповідними дорожніми знаками та/або дорожньою розміткою велодоріжці;

6) перешкоджають руху або роботі снігоприбирального та іншого технологічного комунального транспорту у разі запровадження надзвичайного стану або у разі оголошення окремої місцевості зоною надзвичайної екологічної ситуації;

7) порушують схему паркування транспортних засобів та блокують проїзд по двох або більше смугах руху.

Передбачається обов’язкова фотофіксація таких авто та повідомлення про евакуацію на номер мобільного телефона та електронну пошту власника авто, які внесені до реєстру МВС. У разі, якщо під час евакуації автомобіль буде пошкоджений, збитки відшкодовуватиме та установа, яка проводила евакуацію.

Аби повернути евакуйований автомобіль, порушник має сплатити штраф та звернутися до установи, яка евакуювала автомобіль.

Паркування у Львові

З 27 вересня інспектори з паркування у Львові фактично не запрацюють. Як пояснює начальник управління безкпеки міста Львівської міської ради Юрій Діль, процес створення відділу інспекторів з паркування затягнувся через низку процедур, які передбачені законодавством.

Так, ухвалу про запровадежння 20 посад інспекторів з паркування депутати міськради прийняли лише 20 вересня. Також мерія має оголосити конкурс на посади інспекторів та закупити їм планшети для фотофіксації і портативні принтери для друку постанов. Тож повноцінно розпочати роботу інспектори з паркування у Львові зможуть не раніше середини жовтня.

Крім того, у Львові недостатньо евакуаторів. За словами Діля, місто потрібно щонайменше 12 евакуаторів, а в наявності є лише чотири. Ще чотири ЛКП «Муніципальна варта» планує придбати в лізинг.

Евакуйовувати автомбілі будуть, як і раніше, на штрафмайданчики на вул. Конюшинній та на території старого трамвайного депо на вул. Вітовського. У подальшому, за словами Діля, планують облаштувати ще один майданчик в районі вул. Личаківської.

Додамо також, що в грудні Львівська міськрада визначила перелік вулиць, паркування на яких суттєво перешкоджає руху і створює небезпек ДТП і дозволила евакуйовувати припарковані там автомобілі.

Крім того, 21 грудня ЛМР майже втричі підвищила вартість паркування в місті. З 1 січня 2018 року вартість паркування у центрі Львова зросте до 20 грн за годину стоянки автомобіля на закритих паркінгах в центральній частині міста та до 15 грн – на відкритих, а також до 5 грн – на парковках поза межами центру.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини