Папа Римський занепокоївся загостренням на Донбасі й помолився за українців

651

Папа Римський Франциск під час недільної проповіді згадав загострення на війні на Донбасі та закликав запобігти напруженості в регіоні.

Про це передає Громадське з посиланням Vatican News.

«З тривогою слідкую за подіями на окремих територіях на сході України, де протягом останніх місяців збільшилась кількість порушень режими припинення вогню. З неспокоєм слідкую за зростанням воєнної діяльності», — зазначив Папа.

Він додав, що просить запобігти зростанню напруженості, і навпаки — сприяти примиренню. Папа Римський також закликав помолитися за місцеве населення.

Таку заяву глава Католицької церкви зробив під час після молитви, під час проповіді зі свого кабінету в Апостольському палаці перед людьми, які зібрались на площі Святого Петра. Це перший публічний виступ Папи перед вірянами з 14 березня, оскільки до того заборонялось проводити масові зібрання.

Ситуація на Донбасі

Зростання кількості обстрілів бойовиків та кількості загиблих і поранених українських військових стається на тлі збільшення російських військ біля кордонів з Україною.

Загалом понад 30 військових загинули за час нового «перемир’я», яке запрацювало з 27 липня 2020 року, зокрема з початку 2021 року загинули понад 20 військових.

У Росії заявляють, що війська перекидають через нібито загрозу НАТО. Президент України Володимир Зеленський вважає, що Росія нарощує свою присутність біля кордонів, щоб перевірити Захід: зокрема, як зміниться підтримка України.