Літо у самому розпалі, тож потрібно провести цю пору відпусток та відпочинку так, аби було що пам’ятати весь наступний рік.
Українці – нація, що любить гарно попоїсти та смачненько пригубити якогось п’янкого напою. Тож ми спробуємо підібрати найбільш цікаві рецепти приготування літніх напоїв з фруктів та ягід, що дарує українська родюча земля улітку.
Ми вже поділилися у минулих публікаціях рецептами ароматних хмільних напоїв із шовковиць, порічок та суниці.
Сьогодні розповімо про чи не найулюбленіший серед українців напій – вишневу наливку, або ж просто вишняк.
Вишні в алкоголі – це ідеальна начинка для тортів або просто коктейльні ласощі для дорослих.
Для приготування вишняку потрібно взяти відро вишень та цукор із розрахунку 400-500 грамів на кілограм ягід. Також необхідно підготувати 20-літровий бутель, у якому власне і буде дозрівати напій.
Справжній вишняк готується зі збродженого соку стиглих вишень та цукру. Ягоди можна використати навіть пошкоджені, краще дрібні.
Вишні потрібно засипати у прозорий, ліпше 20-літровий скляний бутель (можна взяти і менший, але під час шумування, шумовиння може полізти через верх), зверху насипається цукор. Ні трясти, ні перемішувати вишні з цукром не треба – бутель просто ставиться на осоння, куди найдовше потрапляють сонячні промені і зав’язується марлею від комах.
Так ягодам треба стояти шість тижнів, аж поки вони перешумують. Десь уже за три тижні, активне шумування завершиться (залежно від того – сонячне літо чи ні) і згори бутля утвориться корж з вишень, що спливли.
Тоді треба трубочкою пробити шар вишень та злити у пляшки перший, найкращий вишняк. Його можна споживати одразу, а можна покласти у прохолодне темне місце для відстоювання. Так він стане ще смачнішим.
Вишуканий, слабоалкогольний напій готовий.
Після цього можна залити ці самі вишні горілкою, з розрахунку півлітра на кілограм вишні і поставити у темне місце. За два місяці буде готовий другий вишняк, але вже не такої якості і трохи хмільніший.
Нагадаємо, влітку можна і потрібно насолоджуватися різноманітними напоями із сезонних ягід. В нагоді будуть наші рецепти стосовно приготування вина з шовковиці, порічок та лікеру із суниці.
Джерело: Depo.Хмельницький