Останнє смс командира 123 ТрО і чому солдати відмовилися йти на штурм: військові відверто розповіли, що сталося

461

Військові розповіли, що сталося у 123-й бригаді ТрО.

За фактом смерті командира 186-го батальйону 123-ї бригади тероборони Ігоря Гриба розпочато службове розслідування. З офіційних джерел відомо лише те, що він загинув на Вугледарському напрямку. Але неофіційно шириться інформація про те, що комбат застрелився.

Про це пише ТСН.

Що відомо про Ігоря Гриба, який загинув

У Кривому Озері попрощалися з загиблим командиром. На прощання з ним зібралася чи не вся громада. Попереду несли велетенський прапор України, в руках побратимів були почесні нагороди Ігоря Гриба – орден Богдана Хмельницького та орден “За мужність”. Уздовж дороги люди ставали на коліна – так шанують героя, що повернувся на щиті.

“Ігор жив у нас “через город”, як кажуть. Я бачила, як плакали люди, як люди говорили про нього і що говорили. Таких людей, таких командирів в Україні дуже мало, якби їх було побільше, напевно, війна б уже давно закінчилася”, – каже директорка районного історичного музею Руслана Паращенко

Прощання з Ігорем Грибом / ©

Для нього війна почалася 2014 року. Ігор Гриб брав участь у боях на Савур-Могилі, в Іловайську, в обороні Мар’їнки та Красногорівки. 186-й батальйон очолив 2021-го. Два роки тому йому присвоїли звання підполковника. У свої 33 він мав серед підлеглих великий авторитет. Йому довіряли, з ним ішли в бій.

“От він був як батько для них, він був молодий, він 1991 року, хлопці на нього молилися. Порядний, чесний. Ми всі вчилися у нього любити Україну, незважаючи на його молодий вік. Ми вчилися бути порядними, ми старалися його копіювати”, –- каже колишній підлеглий комбата В’ячеслав Сидоренко.

В'ячеслав Сидоренко / ©

Обставини смерті комбата в командуванні наразі не коментують. На сторінці 123-ї бригади терооборони, до складу якої входив батальйон Ігоря Гриба, повідомлення: “Це був відданий військовій справі та своїй країні військовослужбовець, командир, який піклувався про особовий склад і не стояв осторонь проблем свого військового колективу. Обставини загибелі Ігоря Гриба наразі з’ясовуються”.

Заява бригади / ©

Військові не вірять, що Ігор Гриб міг скоїти самогубство

Але неофіційні джерела у ЗМІ повідомляють: комбат скоїв самогубство на командно-спостережному пункті. І зазначають: його підрозділ виконував завдання на Вугледарському напрямку.

“Знаючи його характер, знаючи його ставлення до життя, знаючи його відношення до обов’язку й честі, я не вірю в цю ситуацію, що він сам це міг зробити”, – каже В’ячеслав Сидоренко.

Військовий анонімно розповів про стан справ у 123-й бригаді ТрО

Інший військовий, який служив з Ігорем Грибом, погодився анонімно розповісти деталі подій, які передували загибелі комбата. Батальйон вивели з Херсонщини, бійці мали замінити на Вугледарському напрямку 72-гу механізовану бригаду.

“У нас, окрім автоматів, немає нічого, крупнокаліберний кулемет у роті РВП – дві штуки. Кількість особового складу – 20-30% максимум у ротах. За статутом цю бригаду нашу треба було не міняти, а виводити та доукомплектовувати. А нас туди кинули, даже гранат не було, а з того боку крили танки, “Гради”, КАБи, FPV, як комарі літали”, – каже військовий.

Як каже наш співрозмовник, частина солдатів відмовилася йти на штурм, і комбат також розумів величезні ризики.

“Він усе прекрасно розумів і не дарма написав командирові другої роти смс перед тим, як це трапилося, що “саме головне – збережи людей”. Він знав, що там усі ляжуть, там би не було ні трьохсотих, нікого. У нас ніякої техніки важкої нема, у нас тільки пікапи, і то такі, що там усі полопані рами. Тобто евакуація була б неможливою абсолютно”, – зазначає співрозмовник ТСН.

Військовий анонімно розповів про ситуацію у бригаді / ©

“Хлопців з автоматами кидали проти танків”

За фактом смерті Ігоря Гриба розпочате службове розслідування. Але вже зараз, до його результатів, багато хто з військових каже: загибель комбата підняла проблему легкої піхоти ТРО, твердить колишній сержант 186-го батальйону.

“Вони рахують, що раз ти тероборона – автомат дали, три рожка патронів, і хлопці вперед. А куди вперед, з чим уперед? Проти танків, проти броні? Треба міняти відношення до тероборони. Це не тільки тут, і на Харківщині тероборонівців кинули, змусили, і тут змусили, кругом теробороною затикаються”, – каже колишній боєць 186-го батальйону Олександр Вишнівський.

Олександр Вишнівський / ©

Хто замінить загиблого на посаді комбата 186-го батальйону, в командуванні поки імен не називають. Вдома в Ігоря Гриба залишилися дружина і дитина.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини