Олешківські піски – друга найбільша пустеля Європи. Температура повітря тут може сягати 44 градусів, а пісок нагрівається до нестерпних 75. Тож, аби насолодитись прогулянкою українською Сахарою радимо запастися водою, головним убором та сонцезахисним кремом.
Звісно, порівняння із Сахарою дуже умовне. Адже Олешківські піски менші у чотири тисячі разів, та й офіційно це лише напівпустеля.
Попри це, там теж є піщані дюни, які мігрують від поривів вітру. Їх висота сягає п’ять метрів, хоча іноді можна натрапити й на 20-метрові. Крім того, тут також можливі піщані бурі. Річ у тім, що пісок дуже дрібний, а тому навіть невеликий вітер здатний його підняти.
В Олешківських пісках є піщані дюни, які мігрують від поривів вітру
Зараз піски вдалося приборкати. Аби вони не розповзались та не забирали у селян угіддя, довкола пустелі висадили понад 100 тисяч гектарів соснових лісів.
Довкола пустелі висадили понад 100 тисяч гектарів соснових лісів
Олешківські піски манять різних людей – хтось приїжджає на фотосесії. Інші влаштовують собі екстремальний курс виживання. Та найчастіше тут можна почути рев двигунів: позашляховиків, квадроциклів або ж мотоциклів.
Олешківські піски манять туристів
Але не забувайте, що частина Олешківських пісків – це військовий полігон, на якому часто відбуваються навчання, тому іноді до вас може долинути гул БТР, звуки від розриву великокаліберних снарядів та кулеметні черги. А от за часів Радянського Союзу пілоти відпрацьовували тут авіанальоти. Незвичні артефакти можна знайти й в наші дні.
Частина Олешківських пісків – це військовий полігон
Дістатись до пустелі нескладно. Олешківські піски розташовані за 30 кілометрів від Херсона. Власним транспортом буде найзручніше, але можна й автобусами доїхати до найближчих сіл, а далі кілька кілометрів пішки через ліси.
Ще одна перевага – пустеля розкинулася за 30 кілометрів від Чорного моря, тож палючі краєвиди можна швидко змінити на прохолодну блакить.
Джерело: 24 канал