Змішування вакцин від коронавірусу і сезонного грипу теоретично можливо. Подібний принцип застосовується в деяких дитячих вакцинах, зокрема, в АКДС.
Створення такої полівалентної вакцини дозволить суттєво прискорити темпи вакцинації і охопити більшу частину населення. Про це в ексклюзивному бліцінтерв’ю розповів ексголовний санітарний лікар України Сергій Бережнов, – пише OBOZREVATEL.
Коментуючи наукові розробки підприємства в Оксфорді, він зауважив: “Я не проводив ніяких наукових досліджень, але в принципі це можливо. Такі вакцини називаються полівалентними. У нас такі застосовуються для профілактики дитячих захворювань. У них входить 5-6 різних компонентів. Найбільш відома з них – АКДС, вакцина проти дифтерії, коклюшу та правця”.
Бережнов підкреслив, що йдеться не про просте змішуванні різних вакцин, а про створення принципово нового препарату.
“Навряд чи вакцини проти коронавірусу і грипу можна просто механічно змішувати. Найімовірніше, мається на увазі створення нової вакцини, в яку будуть входити антигени для вироблення антитіл проти COVID-19 і проти сезонного грипу. Адже щеплення від сезонного грипу також містить кілька компонентів” , – сказав він.
“Якщо безпеку і ефективність подібних вакцин буде науково доведено, якщо вони пройдуть всі відповідні етапи підготовки, акредитації тощо, то це дійсно може скоротити час, дозволить охопити вакцинацією значно більшу кількість людей”, – наголосив медик.