Нові правила в’їзду в Україну: що важливо знати

1315

З 1 січня 2018 року в’їзд в Україну на кордоні з Росією для іноземців та осіб без громадянства буде здійснюватися в режимі біометричного контролю.

Про це повідомляє Politeka.

Біометричний контроль на кордоні з Росією вже протестували 27 грудня 2017 року у двох головних пунктах пропуску — Гоптівка і Бачівськ. У 2018 році з Росії в Україну можна буде потрапити лише в режимі біометричного контролю на всіх пунктах пропуску.

На сьогодні 157 пунктів пропуску на кордоні України з Росією обладнані технікою для зчитування інформації з біометричних паспортів. 126 із них під’єднані до бази даних Інтерполу. Нова система розроблена так, що має обробляти 1 млн 200 запитів за секунду.

Однак в’їзд в Україну по біометричним паспортам не діятиме на КПП поблизу проведення АТО для російських громадян. Так, в’їзд в Україну з 1 січня з непідконтрольних територій для них буде заборонений.

Крім того, біометричний контроль на кордоні з окупованим Кримом не зачепить громадян України, які проживають на півострові.

Нововведення найбільше зачеплять росіян. Щоб здійснити в’їзд в Україну з 1 січня їм доведеться здати на кордоні відбитки всіх пальців руки, до того ж завчасно попередивши українську владу про намір відвідати країну.

Щоб в’їзд в Україну з 1 січня був законним, перевірці також можуть піддаватися ID-карти, водійські посвідчення і техпаспорти.

Прикордонники відзначають, що проблемним в’їзд в Україну з 1 січня буде для тих, хто не є власником біопаспорта. У росіян без біометричних паспортів українські прикордонники братимуть відбитки пальців і створюватимуть свою базу. Зібрана інформація буде передаватися у СБУ, міграційну службу, поліцію та в інші структури.

Дивіться: у Державній прикордонній службі розповіли про біометрику

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини