“Нью-СРСР”: Геращенко розкритикувала законопроект президента про реформу децентралізації

902

Нардепка запевнила, що запропоновані зміни до Конституції знищать європейську модель самоврядування.

Президентський законопроєкт про внесення змін до Конституції щодо децентралізації знищить європейську модель самоврядування в країні, а також є спробою повернути Радянський Союз, – пише ТСН.

Про це заявила народна депутатка фракції “Європейська солідарність” Ірина Геращенко на погоджувальній раді парламенту в понеділок, 16 грудня.

“Внесені зміни до Конституції, які тільки сьогодні були опубліковані на сайті Верховної Ради, насправді свідчать про те, що скасовується європейська модель децентралізації, як сказав колега з “Слуги народу”, навіть у Києва статус забирають. Пострадянські люди у владі вирішили знищити європейську модель держави і будувати нью-СРСР з генсекретарем на чолі”, – наголосила вона.

За словами Геращенко, президент через перфекта, який ним призначається, зможе скасовувати повноваження мерів і рад, скасовувати і розпускати громади, а також призначати державних уповноважених, роль яких і повноваження незрозумілі.

“Попередня влада, яку ви так любите критикувати, вносила зміни до Конституції після засідання Конституційної ради, в який входили не тільки експерти-конституціоналісти, а й представники всіх політичних партій, зокрема, й опозиції. Сьогодні ж все це народжується в надрах ОП, абсолютно не читається з експертами, немає жодної Конституційної ради. Навіть провладна партія дізналася про ці зміни і побачила їхній текст сьогодні вранці, хоча на сайті інформація про його реєстрацію з’явилася кілька днів тому”, – резюмувала нардепка.

 

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини