Нічого спільного з країною-ворогом: тисячі українців принципово відмовляються від використання російської мови

1793

На тлі можливого нового вторгнення військ Російської Федерації громадяни України публічно обіцяють перейти у спілкуванні з російської на українську мову.

Початок цій масштабній кампанії дав старт відомий український архітектор, засновник архітектурного бюро balbek bureau, Слава Балбек, – пише Прямий.

“Привіт, я Слава і я переходжу на українську мову”, – почав він свій доленосний для багатьох пост у Facebook.

Ініціативу архітектора схвалили майже шість тисяч користувачів Facebook, а ініційований ним флешмоб швидко перекинувся й у інші соцмережі — Twitter, Instagram та TikTok.

Окрім тисяч простих громадян про відмову від вживання російської мови повідомило й чимало українських знаменитостей.

Засновниця “Дикого Театру” Ярослава Кравченко повідомила, що попри свою україномовність, все ж інколи переходила на російську – а тепер такого не буде. Вона відмовляється від цієї мови повністю.

Мовну ініціативу підтримала й київська рестораторка Анна Завертайло (Honey, Завертайло).

“У часи, коли наша сила — в єдності та відповідальності бути українцями. В лідерскій свідомій позиціі бути вдома та захищати свій дім. Спілкуватися мовою. Мати національну самоідентичність. Стояти за свободу. Хочу нам і собі нагадати — щоб у нашому житті не трапилось, це все слідство наших дій та мислення. Якщо ми будемо стійко слідувати вибору, брати відповідальність і розуміти наслідки, до нас прийде велика сила і велика мрія”, — заявила вона.

“Від сьогодні повністю переходжу на українську. Вже давно спілкуюся нею в публічній сфері, тепер буду підтягувати побутову.  Не хочу мати нічого спільного з країною-ворогом. Нічого. Навіть попри російське прізвище”, – зауважив музичний оглядач Пилип Пухарєв.

“22.02.2022 – найкращий день для того, щоб перейти на українську. Тільки тепер це вже не челендж, а рішення. Знаю, що моя мова не ідеальна, – але принаймні у соцмережах, у публічному просторі, із командою (до речі, я єдина у Kind Challenge говорила російською!) – з чогось треба починати. Розумію, що від мого такого рішення користі не багато, що я – крапля в океані, але з таких крапель і складається океан”, – написала засновниця платформи бігового фандрейзингу Kind Challenge Тетяна Гриньова

“Сегодня такая красивая синхронная дата 22022022, что самое время для решений, обновлений и знакомства. Вітаю, я Міла і я українка. З цього дня я хочу перейти на спілкування українською мовою. Розумію, що це буде не просто, бо останні років 45 я думала, розмовляла і писала російською. Тому перехід цей буде не миттєвим, а послідовним, спочатку письмовим, а потім розмовним», – повідомила співзасновниця благодійного фонду Inspiration Family Мила Реутова.

Флешмоб також підтримали відомі шоумени – кулінарний експерт Євген Клопотенко та ведучий “Телебачення Торонто” Майкл Щур.

!Я вырос в городе Севастополе, ходил в самую пророссийскую гимназию имени А.С. Пушкина. Закончил МГУ им. Ломоносова, несколько лет жил в Москве.

І знаєте чому поїхав з Москви?

Тому що зрозумів, що ніколи до кінця не зрозумію російських людей. Ті хто знає мене, чули від мене, що після того життя в Москві я і так українець і мені не треба говорити українською, тим паче я філолог російської мови. Після вчорашної промови путла мені вперше в житті стало соромно за те, що я розмовляю російською. Тож я переходжу на українську мову в соц мережах. А там подивимось.

P.S. Тільки не смійтесь з моїх помилок, я ж москаль”, – поділився своєю історією співзасновник українського бренду Riot Division Андрій Титаренко.

“Я перейшла на українську минулого року, мене сильно тригернули блогери та підприємці, які виступили проти мовного закону. Почала з соціальних мереж, а в реальності зрушила весною, у Туреччині, бо не хотілось, щоб сприймали нас за росіян”, – розповіла про свій досвід відмови від російської мови засновниця та шеф-редактор жіночого журналу The Devochki Оксана Павленко.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини