Незайманий кедровий ліс росте у серці Карпат, на Тячівщині, на висоті 1400 метрів (ВІДЕО)

2533

Дерева, яким від 200 до 300 років, висаджені ще за часів Марії Терезії – об’єкти природо-заповідного фонду «Брустурянського ЛМГ».

Ботанічний, Острівний незайманий кедровий ліс з вираженим альпійським поясом росте на скелях на висоті майже 1400 м над рівнем моря у самому серці Карпат. Майже 250 гектарів кедрового лісу заказника «Ґорґани і Тавпіширка» плайського лісництва – це об’єкти природо-заповідного фонду, тому рубки головного користування і прохідні рубки тут заборонені.

Це – європейський кедр діаметром 72 см – один із кандидатів у плюсове дерево. Його вік приблизно – 240-270 років. Варто додати, сосна європейська та сосна кедрова відрізняються.

Приблизно 10 кілограмів насіння дає одне дерево. Ядра кедрових горіхів не тільки смачні, а й містять багато корисних поживних речовин, таких як кедрова олія, азотисті речовини (незамінні амінокислоти), вуглеводи (фруктоза, сахароза, глюкоза, крохмаль), мікроелементи (марганець, мідь, цинк, кобальт, йод) і вітаміни А, Е, К. Проте полюбляють кедрові горіхи не тільки люди, а й шкідники лісу. Один з найнебезпечніших – це кедрівка, птах з родини воронових.

Знищує кедри, як то кажуть, зсередини ще один не менш небезпечний шкідник – короїд. Захищаються дерева від короїду, виділяючи смолу, яка стікає по стовбуру локалізуючи яйця відкладені шкідниками. І тоді дерево перестає сохнути. Лісівники зазначають, останнім часом популяція короїду збільшилася.

Старовікові кедри заказника «Ґорґани і Тавпіширка» – спадщина наших предків, тому головне завдання лісівників зберегти унікальні кедрові ліси для прийдешніх поколінь.

Джерело: Закарпаття онлайн

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини