Не встиг закінчити дисертацію про перебування військ Росії в Україні: на фронті загинув історик із Кам’янця-Подільського

1702

На Хмельниччині попрощалися з 40-річним військовим, науковцем, викладачем кафедри історії Кам’янець-Подільського університету Вадимом Стецюком.

У нього залишилися дружина та син, передає Обозреватель.

Військового досвіду не було

1 грудня у Кам’янці-Подільському на Хмельниччині попрощалися з військовим Вадимом Стецюком. 40-річний науковець, якого знали та любили багато студентів університету ім. Огієнка, екскурсовод, історик загинув, боронячи Україну.

Ще до початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Вадим хотів піти служити в армію. Проте сімейні обставини його утримували від цього. Але після 24 лютого він сам вирушив до військкомату, хоча військового досвіду не мав.

Новина про загибель викладача шокувала багатьох його колег та друзів. Ті, хто хоча б раз побував на його екскурсіях у Кам’янець-Подільському заповіднику, згадують його як одного з найкращих знавців історії цього краю. А також дуже цікавого оповідача.

“Його екскурсії були наповнені історичними фактами та дуже цікавими. Я сам звертався до нього кілька разів, щоб він провів екскурсію для наших гостей, які приїжджали до університету”, – згадує завідувач кафедри історії України Олександр Завальнюк.

Студенти чекали на його лекцію

Завальнюк зізнається, що тільки зараз починає приходити до тями після новини про загибель Стецюка.

“Він був моїм аспірантом. Після захисту кандидатської дисертації ми прийняли його на роботу на кафедру. І не помилилися в ньому. Він був людиною дуже зацікавленою, працював із самовіддачею, все, за що він брався, доводив до кінця. Студенти дуже поважали та любили його, він завжди знаходив із ними спільну мову”, – розповідає Завальнюк.

На сторінці загиблого військового у Facebook колишні студенти пишуть, що завжди із задоволенням приходили на його лекції з історії, щоразу чекали зустрічі з цим викладачем.

Вадим Стецюк мав дивовижне почуття гумору. З жартами він вів свої екскурсії, це дуже подобалося туристам. Працюючи на кафедрі, готуючи дисертацію, Стецюк примудрявся підробляти не лише екскурсоводом, а й працював у Кам’янець-Подільському заповіднику науковим співробітником.

Через війну він так і не встиг закінчити свою докторську дисертацію. Вона була присвячена темі перебування російських військ на території правобережної України починаючи з 70-х років 19-го століття і до 1914 року. Він має 120 наукових публікацій та кілька монографій.

Стецюк був найчастішим учасником різних міжнародних та всеукраїнських наукових конференцій. “Пам’ятаю, коли ми з ним зустрічалися після його поїздок і я питав його, як там все пройшло, він завжди жартував: “Годували дуже добре, можна їздити”, – згадує завідувач кафедри.

У військового залишилася дружина та син.

Допомогти сім’ї можна, переказавши кошти на картку дружини:

5168757428684767 Кух Олеся.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини