“Не вмерти і не нашкодити ЗСУ”: унікальна історія полоненого з окупованої території

376

Росіяни продовжують вправлятися в цинічності. Як покарання вони силоміць відправляють на фронт чоловіків з окупованих територій. Серед них – Євген Калашніков з так званої “ДНР”.

Про це пише 24 канал, посилаючись на “Хочу жить”

Хлопець потрапив до українського полону та розповів про свій шлях на фронт. Він наголосив, що, воюючи на боці окупантів, намагався не нашкодити ЗСУ.

Як хлопець потрапив на фронт

Усе почалося з його діяльності. 24 лютого 2022 року, коли почалося повномасштабне вторгнення, він створив групу “Похорони нашого майбутнього”. У ній він висловлював антиросійські настрої.

“Потім я ховався від мобілізації, але у листопаді по своїй дурості зняв на відео стратегічний міст. Мене взяли військові, тоді передали фсбшникам і ті довго зі мною працювали. Вони вирішили, що я начебто спокутую гріхи перед Росією, хоча я громадянин України. Мене відправили на швидку підготовку, тоді я був 5 – 6 днів “ходаком”, – розповів Калашніков.

Відомо, що Євген навчався на дизайнера, а також захоплювався акторством. Тож він вирішив вдати з себе психічно хворого, щоб не піти на фронт. Хлопець зізнається, що психіатр був готовий його класти на лікування, але начальник медичної комісії відмовив у цьому. Тож хлопця поставили оператором дрона.

Я перед собою чітко поставити дві конкретні задачі: не померти і не нашкодити українській армії, – наголосив він.

Пізніше його вирішили покарати. Для цього відправили у перший і останній штурм. Хлопець зізнається, що взяв із собою білу футболку, яку носив як талісман.

Коли на позиції прилетіла українська пташка (дрон – 24 Канал), почався мінометний вогонь, “днрівці” поховались і сиділи в окопах, я швидко перетнув поле, почав махати футболкою, що я здаюся, – розповів він.

В Україні зустрівся з мамою

Євгенові вдалося зустрітися з мамою, котра приїхала з тимчасово окупованої території. Жінка зазначає, що їй дуже боляче від того, що сталося. Добиралася вона через Москву, Латвію, Литву, а потім Польщу.

Представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко зауважив, що ситуація з Євгеном унікальна. Його виправдав український суд.

На жаль, переважна меншість усвідомлює, що вони накоїли і має якийсь жаль, – каже Яценко.

Водночас він зазначив, що окупанти користуються програмою “Хочу жити”. За словами представника Координаційного штабу, бували випадки, коли росіяни здавалися цілими невеличкими підрозділами по 10 – 15 людей.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини