“Не від кулі снайпера”: мама Паші Лі розповіла правду про його смерть

3717

6 березня загинув відомий український актор і телеведучий Паша Лі. ЗМІ писали, що він вступив до лав терироріальної оборони, а згодом з’явилася інформація, що знаменитість нібито помер від кулі снайпера. Мама актора, Марія Василівна Лі, спростувала ці припущення та розповіла, як усе було насправді.

Жінка пояснила, що знімок Паші, на якому він позував у військовій формі, був зроблений на зйомках кінофільму “Мирний-21”, присвяченого подвигу Луганського прикордонного загону в 2014 році. І насправді актор не служив у територіальній обороні, а був цивільним волонтером. Про це Марія Василівна повідомила у коментарі виданню НСЖУ, передає Апостроф.

“Фото зроблено під час зйомок фільму Ахтема Сеітаблаєва “Мирний-21″. У територіальній обороні Паша не був, він працював у волонтерському штабі міської ради. Мені потрібна правда про сина, а не легенди! Спочатку про нього писали, ніби він служив у територіальній обороні, потім – ніби загинув від кулі снайпера, віддавши свій бронежилет. Це все – неправда. Вбивство мого сина, цивільного, – це воєнний злочин, за який убивці мають відповісти!” – сказала мама зірки. Співробітники Національній поліції підтвердили, що загибель Павла Лі розслідується як воєнний злочин і вбивство цивільної особи.

Люди, які були поруч із актором напередодні його загибелі, розповідають, що з початком широкомасштабної війни Лі прийшов у міську раду Ірпеня та попросив, щоб його взяли у волонтерську групу, яка діяла у місті.

5 березня у волонтерський штаб надійшла інформація, що Ірпінь окуповано російськими загарбниками. Наступного дня, 6 березня, волонтери мали евакуйовуватися. Але Павло Лі, Ірина Мигитко і Тарас Мельник прийняли рішення перед цим з’їздити до своїх будинків. Тоді ніхто не підозрював, що ту частину міста, куди вони вирушили, було вже окуповано.

Тарас Мельник поділився, що першу в заїхали до нього додому, потім рушили до Ірини. По дорозі їх зустріли літні чоловік і жінка з дівчинкою і попросили довезти їх до Романівського мосту на виїзді з Ірпеня. Волонтери погодилися, після чого повернулися на свій маршрут. Після повороту з вулиці Університетської на вулицю Пушкінську їхній автомобіль обстріляли зі стрілецької зброї.

Окупанти підбігли до автомобіля, що врізався в дерево, та почали погрожувати автоматами. Наказали Ірині й Тарасові, які отримали поранення, забиратися. Павло, який на той момент вже був залитий кров’ю, залишився на місці трагедії.

За кілька днів після загибелі Павла Лі волонтерові Максиму Шевченку вдалося розшукати і вивезти з Ірпеня його тіло. Указом Президента України від 6 червня 2022 року Пашу Лі було нагороджено орденом “За мужність” ІІІ ступеня (посмертно).

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини