“Не треба плутати свободу слова з ворожою пропагандою” – Дмитро Гордон про блокування телеканалів “112 Україна”, NewsOne і ZIK

1695

Засновник інтернет-видання “ГОРДОН” Дмитро Гордон вважає, що в української влади були підстави заблокувати діяльність телеканалів “112 Україна”, NewsOne і ZIK, оскільки на цих телеканалах пропагували “русский мир” та ідеологію держави-агресора.

Таку думку він висловив в ефірі телеканала “Наш” 3 лютого, – пише інтернет-видання “ГОРДОН“.

“Наша країна, наша батьківщина потрапила в біду. Можна довго говорити, із якої причини. Але мені зрозуміло, хто в цьому безпосередньо винен. Не знімаючи відповідальності із себе, із наших людей, винні в цьому РФ, держава Росія і [Володимир] Путін, який стоїть на чолі цієї держави. Це вони прийшли в ослаблену України, украли Крим, розв’язали криваву війну на Донбасі… Ми дійшли до того, що наша батьківщина в біді і хто винен у цій біді. Скажіть, будь ласка: ви як журналісти хіба не бачили, що на канал “112 Україна”, коли [народний депутат від “Опозиційної платформи – За життя”, кум Путіна Віктор] Медведчук уже почав там активно працювати, приходять однозначно спрямовані на пропаганду “русского мира” люди? Усі – як на підбір. Ви хіба не відчували огиди, коли канал із ранку до вечора показував зустрічі Медведчука, [народного депутата від “Опозиційної платформи – За життя”, соратника Медведчука Тараса] Козака, [народного депутата від “Опозиційної платформи – за життя “Вадима] Рабіновича з Путіним, [заступником голови Ради безпеки РФ Дмитром] Медведєвим, [головою правління “Газпрому” Олексієм] Міллером?” – звернувся Гордон до ведучих програми “Смотрящие” Ганни Степанець та Володимира Полуєва.

Рішення президента Володимира Зеленського про накладення санкцій на Козака і канали, які юридично йому належать, журналіст назвав сенсаційним.

“Я думаю, що санкції проти пана Козака – це перший крок. Далі – більше, наскільки я розумію українське законодавство. Далі генеральна прокурорка України [Ірина] Венедіктова висуне обвинувачення в конкретних злочинах проти держави Україна. Мені так здається”, – припустив Гордон.

Водночас журналіст висловив думку, що справжній господар цих каналів – не Козак, а саме Медведчук.

“У мене є таке відчуття. У мене є відчуття, що Медведчук ніколи не стане витрачати свої гроші на канали. Він що, божевільний? У мене є відчуття, що ці гроші він отримував у РФ. Отже, гроші ворога йшли на пропаганду, яка руйнувала нашу країну зсередини. Це має назву “гібридна війна”, – сказав Гордон.

Він нагадав, що сам у 2017–2019 роках співпрацював із телеканалом “112 Україна”. Там виходила його авторська програма “ГОРДОН”, окрім того, щотижня він був гостем програми “Вечірній прайм”.

“Я не отримував на “112 Україна” грошей. Це була моя принципова позиція. Я сам міг купити канал “112 Україна” або фінансувати його. Це абсурдно – отримувати гроші там, де ти кайфуєш. А я кайфував. Це були чудові часи – я робив інтерв’ю, я приходив на інтерв’ю. В один прекрасний день телеканал “112 Україна” придбав Віктор Медведчук. Того самого дня, коли я про це дізнався, я сказав, що Віктор Медведчук – це ворог України, який працює проти України. Я сказав про це на каналі Медведчука у прямому ефірі і сказав, що якщо завтра мені перекриють кисень, чхати я на це хотів – я вільна людина. Медведчук виявився розумною людиною. Після цього не було жодної реакції”, – зазначив Гордон.

За інформацією журналіста, тодішній президент України Петро Порошенко закликав власників “112 Україна” відмовитися від співпраці з ним.

“Коли Петро Порошенко попросив Віктора Медведчука прибрати мене з ефіру, оскільки я “дуже поливаю його брудом”, Медведчук відповів: “Я що, божевільний? Він рейтинг дає”. Тому що Медведчуку потрібно було розкрутити як слід канал. Я це розумів. А Петро Порошенко і Віктор Медведчук – це єдине ціле. Якщо хтось має ілюзії, що це різні люди – це одне ціле. Саме за часів Порошенка Медведчук дістав контроль над каналами, і Порошенко не зробив нічого, щоб відібрати його. Це одна банда”, – вважає Гордон.

Він сказав, що за деякий час після одержання контролю над “112 Україна” Медведчук “почав нав’язливо пропагувати “русский мир”.

“Огидно настирливо, як може робити тільки він, тому що це вже почало погано тхнути. Коли він купив канал і його не було на каналі – це було одне. Не було цієї агресивної “русскомирской” риторики. Але коли вона з’явилася, коли конкретні “русскомирские” гості пішли косяком і коли Медведчук сам став не злазити з екранів телевізора, я зрозумів, що це фініш. Коли побачив Медведчука, який став із Путіним зустрічатися, постійно був на екрані і пропагував “русскомирские” ідеї, я собі сказав: “Ні-ні-ні, стоп. Це мені не подобається”, – розповів журналіст.

Після цього, у травні 2019 року, нагадав Гордон, він сказав, що не співпрацюватиме з каналом (ні як гість, ні як інтерв’юер), таку саму заяву зробила його дружина, головна редакторка видання “ГОРДОН” Олеся Бацман, яка вела на “112 Україна” авторську програму.

“Деякі мої друзі – розумні, просвітлені – сказали мені: “Чому ти такий дурень? Ти очолював передвиборчий штаб Ігоря Смешка, – був травень, [парламентські] вибори були в липні. – Ти що, ідіот? Не міг потерпіти до липня і допомогти Ігореві Петровичу завести партію “Сила і честь” [у Раду]?” Я відповів, що у мене є принципи. А вони полягають у тому, що я не можу перебувати там, де отруйницькі для мене і жахливі для моєї країни ідеї та цінності. За деякий час я сказав, що представники нової влади, які приходять на канали Медведчука, – негідники. Вони не мають ходити на ці канали, тому що ці канали пропагують “русский мир”. Але представники нашої сьогоднішньої влади (я не хочу сказати, що всі, але багато) розмірковують не інтересами своєї батьківщини, вони думають про особистий рейтинг. А де зробити рейтинг? Звісно, на розкручених каналах. А те, що там Медведчук, – хер із ним”, – сказав Гордон.

Ведучі зазначили, що указ про блокування каналів видали без рішення суду, і запитали, чи не є це наступом на свободу слова.

“Не треба плутати свободу слова з ворожою пропагандою! Коли у країні, яка воює, показують, як господар телеканала зустрічається з лідерами ворожої країни, – це нормально? Звісно ж, я хочу, щоб усе було за законом. У мене є відчуття, що санкції на літаки пана Медведчука і пана Козака було накладено не тому, що цими літаками вони літали в Росію, а тому, що цими літаками привозили гроші з Росії на утримання телеканалів Медведчука і Козака. Також у мене є відчуття, що телеканали “112 Україна”, NewsOne і ZIK фінансувала Російська Федерація. Це моє припущення і відчуття. І також у мене є відчуття, що те, що я щойно сказав, найближчими днями буде широко показано і доведено громадськості. Тому йдеться (у мене є таке відчуття) не про утиски свободи слова, а про припинення терористичної діяльності та пропаганди ворожої держави”, – вважає Гордон.

Ведучі ще раз запитали, на підставі якого закону президент ухвалив своє рішення.

“Хочете, щоб закон працював, – запитайте в Путіна, на підставі яких законів він забрав в України територію. Нехай Медведчук поставить своєму куму запитання, але він же не ставить. Коли він їздить до Путіна, він не питає: “Володю, а чого ти з моєю країною так вчинив?” – обурився журналіст.

 

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини