«Не подобається – не купуйте!»: у Німеччині ювеліри випустили та продають прикрасу у вигляді карти України без Криму

1664

«Кому прикраса не подобається, не мусить її купувати» – виробник

У Німеччині можна придбати ювелірну прикрасу у вигляді карти України, але без Криму. Виробник пояснює помилку технічними, а не політичними причинами, – пише Главком.

Німецька фірма S.W.W. Schmuckwaren GmbH із міста Леонберг, що біля Штутгарта, виробляє і продає золоті і срібні підвіски у формі карти України, але взагалі без Криму.

Залежно від розміру і матеріалу вартість кулона становить від 22,95 до 295,95 євро. Фірма виробляє схожі ювелірні вироби з обрисами багатьох інших країн світу, проте вони відповідають міжнародно визнаним кордонам цих країн.

Директор фірми-виробника Свен Вільгельм заявив, що ювелірний виріб не має жодного політичного підґрунтя. За його словами, зробити підвіску-карту, де півострів був би приєднанм до материкової частини України, просто «технічно неможливо».

На зауваження DW, що в такому вигляді карта-підвіска не відповідає міжнародно визнаним кордонам України, Вільгельм зауважив, що ті, кому цей виріб не подобається, не мусять його купувати. «Ви можете замовити у мене також окрему підвіску з Кримом і носити їх разом», – запропонував компромісний, на його думку, варіант директор S.W.W. Schmuckwaren GmbH.

2_89

Підвіски з Україною без Криму донедавна можна було купити не лише у фірми-виробника, але й на сайтах таких велетнів інтернет-торгівлі, як OTTO та Amazon. DW зв’язалася з обома компаніями та попросила пояснити, чому на їхніх торговельних майданчиках продається ювелірний виріб, який не зображає визнані світовою спільнотою кордони України.

Відреагували компанії на запит по-різному. Німецький концерн OTTO, який багато хто в Україні знає ще за каталогами посилкової торгівлі, миттєво вилучив підвіску зі свого сайту. За словами речника концерну Франка Зургольта, OTTO також висунув до продавця вимогу ніколи більше не продавати через сайт Оtto.de цей або схожий товар.

А от у німецькому підрозділі компанії Amazon взяли до відома запит DW, але згодом відмовилися коментувати цю ситуацію. Підвіски з картою України без Криму станом на 11 червня все ще можна було купити на німецькому сайті Amazon (12 червня товар вже не доступний. – Ред.).

 

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини