“Не крадіть в дитини цю радість і магію шаблонним врученням подарунків на “утрєніках” – благодійниця просить волонтерів бути “тихим” Миколаєм

1389
Наталія Ліпська / theukrainians.org

Свято наближається, свято наближається… Діти, як ніхто інший, чекають приходу Святого Миколая. А дорослі дуже часто цю казку руйнують, беручи на себе роль Миколая.

Директор благодійного фонду “Крила надії” Наталія Ліпська звернулася до своїх колег, які з подарунками підуть у дитячі установи, не руйнувати магію і хоча б частково дотриматися правила “тихого Миколая”.

Наближається свято Миколая і частина організацій і просто небайдужих вже почала збір подарунків для своїх підопічних та планує вручення, а частина ще в процесі. Тому сьогодні, як і кожного року, звертаюся з проханням до всіх організаторів свят.

Миколай приходить тихо та непомітно, в ніч з 18 на 19 грудня, коли чемні дітки міцно сплять, і кладе подарунок під подушку (якщо не влазить, то ставить біля ліжка). Чемним – подарунки, нечемним – вуглики та різочки. Миколая ніхто не бачить(!). І найбільша радість свята – оце диво очікування, спроба не заснути і таки впіймати за руку Миколая, коли він щось кладе, ранішнє пробудження і острах “а чи до мене прийшов, я ж часом був нечемний”, і щастя, справжнє щастя, від того, що прийшов і приніс подарунок. І насправді не так вже важливо що саме, але прийшов, до мене, особисто до мене!

Любі волонтери/фонди/ГО. Я розумію, що для багатьох Миколай – то щось нове, Ви не мали того в дитинстві. Але спробуйте будь ласка хоча б частково дотриматися традиції тихого Миколая. Не крадіть в дитини цю радість і магію шаблонним врученням подарунків на “утрєніках”.

Магія часом важливіша за сам подарунок.

Дякую.

Роксоляна Панич, для Україна Неймовірна

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини