НБУ з 18 квітня вводить в обіг пам’ятну монету

1013

Національний банк України з 18 квітня 2018 року вводить в обіг пам’ятну монету, присвячену 100-річчю створення Українського військово-морського флоту, номіналом 10 гривень та тиражем 1 млн штук.

Фото: прес-служба НБУ

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на прес-службу НБУ.

«Присвячена 100-річчю створення Українського військово-морського флоту. Центральною Радою на початку 1918 року було прийнято ряд важливих військово-морських законів, які на той час мали декларативний характер, у тому числі один із найголовніших – Тимчасовий закон про флот. 29 квітня 1918 року адмірал М. Саблін – командуючий Чорноморським флотом, ураховуючи настрої більшості українських моряків, офіційно проголосив увесь Чорноморський флот у Севастополі та Криму флотом УНР та наказав підняти український прапор. Цей день став видатним для українського державного флоту та святом українського» моря, днем, коли ціла українська фльота виявила свою приналежність до Батьківщини», – йдеться в повідомленні.

На аверсі монети розміщено: угорі на матовому тлі: малий Державний Герб України, ліворуч від якого вертикальні написи: Україна та номінал – 10 гривень; рік карбування – 2018; праворуч на дзеркальному тлі – стилізовані прапор військово-морського флоту України тих часів та абрис військового корабля на хвилях, ліворуч від якого – логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України. На реверсі монети на тлі стилізованих хвиль розміщено напис 100, у нулях якого – роза вітрів (векторна діаграма, яка характеризує напрямки вітру) та тризуб, накладений на якір, по обидві сторони від якого роки: 1918, 2018. Розміщено написи: створення українського (угорі), військово-морського флоту (унизу).

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини