НБУ визнав банкрутом український банк: що буде з грошима вкладників

638

НБУ визнав неплатоспроможним “Банк Форвард”, кінцевим бенефіціарним власником якого є громадянин Росії Рустам Таріко.

Причини: неприведення банком своєї діяльності у відповідність до вимог законодавства, а також “істотне та незворотне погіршення фінансового стану” – за відсутності дієвих заходів щодо його поліпшення разом з неможливістю та недостатністю запланованої капіталізації, – пише OBOZREVATEL.

Про це повідомили в НБУ. Там запевнили: частка фінустанови становила 0,1% від активів платоспроможних банків. А отже, віднесення банку до категорії неплатоспроможних “жодним чином не вплине на стабільність банківського сектору України”.

У регуляторі нагадали: наприкінці листопада 2022 року Банк Форвард був віднесений до категорії проблемних. Підставою для цього стали недостатні доходи, що створювало “ризик зменшення його регулятивного капіталу та порушення встановлених Національним банком економічних нормативів капіталу”.

“З моменту віднесення банку до категорії проблемних його фінансовий стан суттєво погіршився, падіння капіталу продовжилося без перспектив його поліпшення. Це становить загрозу інтересам вкладників та кредиторів банку … Правління НБУ ухвалило рішення віднести АТ “Банк Форвард” до категорії неплатоспроможних”, – пояснили у Нацбанку.

Що буде з грошима вкладників

Як розповіли в НБУ, кожен вкладник збанкрутылого “Банк Форвард” отримає від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб відшкодування в повному розмірі вкладу. Включаючи відсотки, нараховані станом на кінець дня, що передує дню початку процедури виведення банку з ринку.

Втім, можливі винятки. Вони передбачені ч.4 ст.26 ЗУ “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб”.

“Загалом можлива сума виплат гарантованої суми вкладникам на 21 січня 2023 року становить 1 535,6 млн грн”, – розповіли в НБУ.

Російський слід

Крім цього, у регуляторі нагадали: кінцевим бенефіціарним власником АТ “Банк Форвард” є громадянин Росії Рустам Таріко. “Указом Президента України у жовтні 2022 р. введено в дію відповідне рішення РНБО, яким до Таріка застосовано персональні санкції”, – повідомили у Національному банку.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини